Produkty

Grzałka MOA - nowość od Termy

Dodano 30.07.2012

Grzałki elektryczne dają doskonałą możliwość łatwego zarządzania ciepłem. Działają natychmiast, nie wymagają specjalistycznej instalacji doprowadzającej, są łatwe w montażu i w połączeniu z grzejnikiem stanowią lokalne źródło ciepła. Takie rozwiązanie sprawdza się np. przy suszeniu ubrań lub ręczników przez cały rok albo przy dogrzewaniu wybranych pomieszczeń w okresach poza sezonem grzewczym.

Minimalistyczna forma i duża funkcjonalność

Grzałka MOA firmy Terma wpisuje się w najnowsze trendy związane z świadomym zarządzaniem energią. Stanowi połączenie tradycji, docenianych przez użytkowników cech z nowoczesnością, designem, który wychodzi wprost na przeciw przyszłym wymaganiom.
Grzałka MOA jest prosta w obsłudze, a jednocześnie cechuje ją zoptymalizowana funkcjonalność. Za pomocą 2 klawiszy + i – możliwe jest ustawienie jednej z pięciu nastaw regulacji. W grzałce MOA regulować możemy temperaturę grzejnika w zakresie od 30 do 60°C, co więcej występuje tu funkcja suszarki, która w bardzo ciekawy sposób realizuje obsługę zarządzania czasem i parametrami grzania. Naciśnięcie klawisza suszarki powoduje, że grzałka zapamiętuje aktualny stan, jeżeli jest wyłączona – to automatycznie się włącza i rozpoczyna odmierzanie czasu. W tym okresie można dowolnie zmieniać nastawę regulacji, po upływie 2 godzin grzałka samoczynnie powróci do zapamiętanego wcześniej stanu (czyli np. wyłączy się lub zmieni nastawę). Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest realizacja wszystkich prostych funkcji czasowych takich jak wyłączenie po 2 godz. lub zmiana nastawy na wyższą albo niższą po upływie 2 godz.

Grzałką MOA można sterować za pomocą innych zewnętrznych regulatorów lub sterowników czasowych. Grzałka zawsze pamięta ostatnią nastawę (również nastawę suszarki) i po zaniku napięcia w sieci i ponownym jego włączeniu grzałka będzie miała nadal tą samą nastawę. Zużycie mocy w trybie czuwania jest bardzo niskie (nie przekracza 0,5 W) dzięki czemu eliminowane są dodatkowe ukryte koszty eksploatacji. Dla zapewnienia pełnego komfortu i bezpieczeństwa użytkowania MOA posiada funkcję automatycznego włączenia grzania w przypadku wykrycia temperatur poniżej 5°C oraz dodatkowo ma możliwość ustawienia dopuszczalnej maksymalnej temperatury grzejnika w zakresie od 45-65°C.

Warto wiedzieć: jakie są korzyści odnosimy ze stosowania grzałek elektrycznych?
• Komfort cieplny przez cały rok. Dotyczy to w szczególności okresów wiosenno-jesiennych kiedy nie opłaca się ogrzewać wszystkich pomieszczeń (optymalna temperatura w łazience to 25 ºC).
• Możliwość dowolnej regulacji i programowania temperatury, która dodatkowo wpływa na energooszczędność – świadome zarządzanie energią.
• Niezawodność i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.
• Oszczędność energii w okresach przejściowych jesienno-wiosennych (miejscowo działająca pojedyncza grzałka pozwala zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent energii w stosunku do pełnego obiegu instalacji c.o.).
• Wygoda – grzałkę używamy tylko wtedy, gdy jest potrzebna.
• Funkcja suszenia (zawsze ciepły i suchy ręcznik).

Więcej informacji na http://www.termaheat.pl/grzałki(pl)-c-2.html