Produkty

Grzejnik aluminiowy Gavia

Dodano 28.06.2012

Produkcja aluminiowego grzejnika Gavia odbywa się w nowoczesnym zakładzie należącym do Grupy Kapitałowej Armatura Kraków w Nisku.

Spółka Armatura Kraków SA kontroluje pełen cykl produkcyjny: począwszy od projektu, poprzez odlew i obróbkę mechaniczną, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym, z zachowaniem zasad polityki wewnętrznej w zakresie ochrony środowiska. Posiadany przez Armaturę Kraków SA Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością – ISO 9001 – potwierdza, że wyroby, w tym grzejniki Gavia, są wykonane pod nadzorem, z zachowaniem reżimu technologicznego i poddane kontroli funkcjonowania przed wypuszczeniem na rynek.

Grzejnik Gavia wykonany jest z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu w procesie odlewania ciśnieniowego. W pierwszym etapie powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne grzejnika pokrywane są powłoką zapobiegającą korozji. Drugi etap obejmuje automatyczne malowanie zanurzeniowe. W trzecim etapie nanoszone są proszkowo końcowe powłoki wykończeniowe [RAL 9010].

Grzejniki aluminiowe produkowane przez Armaturę Kraków SA dostosowane są zarówno do samodzielnych, jak i centralnych instalacji grzewczych. Przystosowane są do systemów zamkniętych, zabezpieczonych przeponowym naczyniem wzbiorczym, oraz systemów otwartych. Montaż możliwy jest w instalacjach zawierających elementy z miedzi i jej stopów, a także stali oraz tworzyw sztucznych. Charakteryzuje je bardzo dobra przewodność ciepła. Grzejniki montowane są fabrycznie w zestawy składające się z dziesięciu członów, połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej.

W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony lub pomniejszony o dowolną ilość żeberek. W ten sposób można zoptymalizować i przystosować wielkość powierzchni grzewczej grzejnika do rozmiarów pomieszczenia, w którym się znajduje. W celu zintensyfikowania procesu oddawania ciepła przez konwekcję, produkty te mają wyprofilowane wloty i wyloty powietrza.

Grzejniki dostosowane są do podłączeń podłogowych i bocznych, współpracują z nowoczesnymi układami termostatycznymi, które umożliwiają regulację temperatury w pomieszczeniu oraz pozwalają na utrzymanie jej na stałym poziomie. Dzięki niskiej bezwładności cieplnej, grzejniki płynnie i szybko reagują na zmiany temperatury.

Ekonomiczna eksploatacja grzejnika przyczynia się do oszczędności energii cieplnej, a w konsekwencji obniżenia rachunków. Grzejnik Gavia może zostać wyposażony w zawór odpowietrzający, pozwalający w szybki i prosty sposób na przygotowanie urządzenia do sezonu grzewczego.

Maksymalna temperatura robocza wynosi 95°C. Maksymalne ciśnienie robocze wynoszące 10 bar umożliwia bezpieczną eksploatację urządzenia. Gwarancja na grzejnik wynosi 10 lat.