Produkty

Grzejnik drabinkowy linii QIK Premium

Dodano 01.07.2011

W celu zapewnienia obsługi inwestorów na najwyższym poziomie zapraszamy do zapoznania się z nową linią grzejników drabinkowych z serii QIK Premium, które są już dostępne w hurtowniach Instal-Konsorcjum.

Podstawowe zalety to wysoka jakość wykonania za rozsądną cenę. W tym celu proponujemy wykonanie w kolorze śnieżnobiałym podobnym do RAL 9016. Podstawą jest dwuwarstwowe lakierowanie składające się z podkładowego gruntowania oraz zewnętrznej warstwy twardej oraz błyszczącej. Zaawansowane metody lakiernicze oparte na gruntowaniu elektrolitycznym i proszkowym powlekaniu dają ochronę przed uszkodzeniami oraz nadają efektowne wykończenie bez zacieków i ubytków. Istotne jest, że proces taki jest przyjazny dla środowiska i nie stwarza zagrożenia dla zdrowia użytkowników w czasie eksploatacji grzejnika. Powierzchnia grzewcza nie emituje do atmosfery żadnych substancji lotnych. Właściwy, estetyczny wygląd osiągnięto dzięki zastosowaniu profili stalowych wysokiej klasy o precyzyjnie zachowanych kształtach. Profile pionowe mają kształt „D”, a średnica rur poziomych wynosi 24 mm. Rozmieszczono je względem siebie stosując zasady ergonomii, tak aby ułatwić czyszczenie i użytkowanie.

Chcąc ocenić klasę wyrobu należy przeprowadzić analizę połączeń lutowanych. Profile stalowe posiadają wzajemnie dopasowane oraz właściwie ukształtowane krawędzie, aby pasta lutownicza należycie wypełniła połączenia nie zostawiając śladów w miejscach widocznych. Prowadzenie tych prac z odpowiednią precyzją eliminuje późniejsze poprawki i gwarantuje całkowitą szczelność. Potwierdzają to maksymalna temp pracy t =1100C przy ciśnieniu p = 10 bar. Grzejnik w górnej części posiada miejsce do zamontowania odpowietrznika oraz na dole wzmocnione króćce z gwintem wewnętrznym 1”. W zestawie znajdują się uchwyty montażowe w kolorze grzejnika oraz stopka podporowa. Uchwyty umożliwiają wybór odległości od ściany od 54 do 74mm.Mocowania wykonano z tworzywa, co chroni dodatkowo przed korozją i tłumi potencjalne odgłosy pracy. Naszym Partnerom proponujemy drabinki formowane w łuk. Typoszereg wysokości zawiera się w przedziale 805–1771 mm, a szerokości między 440 a 740 mm. Proponowane wymiary oraz śnieżna biel zawsze dobrze komponują się z wnętrzem łazienki lub kuchni. Wykonanie podłączenia z wykorzystaniem dekoracyjnych zaworów oraz ozdobnej głowicy termostatycznej dodatkowo podkreśli walory grzejnika drabinkowego linii QIK Premium. Wysoka jakość potwierdzona jest znakiem RAL Gutezeichen, moce cieplne podano zgodnie z wytycznymi PN EN 442, a badania oraz wewnętrzny system kontroli produktów odpowiadający normie EN 14428 potwierdza naniesiony znak CE. Jakość wykonania umożliwia objęcie grzejników QIK Premium 5-letnią gwarancją.