Produkty

Grzejniki Concept Sydney

Dodano 02.07.2015

Concept to marka wysokiej jakości produktów z asortymentu techniki grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej, dostępnych wyłącznie w hurtowniach Instal-Konsorcjum. Najnowszym produktem w ofercie marki Concept jest grzejnik Sydney, opracowany przez projektantów firmy Terma.

Model Sydney zaprojektowany i produkowany przez firmę Terma to nowość w ofercie marki Concept, dedykowanej dla najbardziej wymagających instalatorów. Jednym z głównych założeń projektowych w przypadku tego modelu było zakwestionowanie stereotypu „białej drabinki” jako jedynej opcji grzejnikowej uwzględnianej przy nowych inwestycjach. Sydney pokazuje, że w dobrej cenie można zaoferować nie tylko wysoką jakość, ale również ponadprzeciętne walory estetyczne.

Popularne rurki zostały w tym grzejniku zastąpione płaskimi profilami, charakterystycznymi dla modeli o wyszukanym wzornictwie. Sam projekt zaś inspirowany jest bryłą modelu Dexter, laureata wielu prestiżowych nagród i wciąż niezwykle popularnego wśród mieszkańców niemal całej Europy. Wygięcie oraz układ profili umożliwiają zastosowanie grzejnika w funkcji suszarki. Za niewielką dopłatą Sydney jest dostępny w kolorze Metallic Grey i w takiej wersji dobrze wpisuje się zarówno w przestrzeń salonu, jak i innych pomieszczeń. Grzejnik jest dostępny w 15 różnych rozmiarach.

Firma Terma jest polskim producentem grzejników łazienkowych i dekoracyjnych grzałek, maszyn budowlanych oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Działa już od 25 lat nie tylko w na rynku polskim, ale również w ponad 40 krajach na 4 kontynentach. Firmę Terma wyróżnia bardzo wysoka jakość produktów oraz konsekwentnie realizowana filozofia, której fundamentem jest bezkompromisowa troska o dobro konsumenta i determinacja w dążeniu do tego, by być jak najlepszym dostawcą. Cała działalność Termy osadzona jest na pięciu wartościach: pokorze, innowacyjności, pracowitości, odpowiedzialności i oszczędności.

Jedną ze składowych sukcesu Termy jest determinacja do wykorzystania potencjału najnowszych technologii i wprowadzania na rynek nowatorskich konstrukcji. Niektóre modele dostępne w ofercie firmy jeszcze niedawno mogły się wydawać niemożliwe do wdrożenia produkcyjnego. Grzejniki takie PLC, Triarc, Angus czy Cyklon zdecydowanie wyróżniają się na tle produktów obecnych na rynku. 

Determinacja do przekraczania barier technologicznych nie wyklucza jednak szacunku dla tradycji i doceniania sprawdzonych rozwiązań. Fascynacja pięknem rękodzieła artystycznego i zamiłowanie do współpracy z artystami przyczyniły się do otwarcia w Termie pracowni, w której powstają projekty grzejników odlewanych – zarówno tych nawiązujących do ponadczasowych form z epoki wiktoriańskiej, jak i modeli nowoczesnych, łączących dziedzictwo przeszłości z nowymi formami, funkcjami i technologiami. Terma jest obecnie w trakcie wprowadzania na rynek unikalnej linii grzejników odlewanych.

Część grzejników Termy projektują konstruktorzy pracujący w siedzibie firmy. Niektóre projekty są dziełem uznanych projektantów zewnętrznych (np. model Triarc został zaprojektowany przez Paula Priestmana). Spora część innowacyjnych projektów jest owocem organizowanego przez Termę międzynarodowego konkursu Terma Design, adresowanego do projektantów oraz wszystkich osób, które fascynują się sztuką użytkową i oryginalnym wzornictwem. Głównym celem Terma Design jest promowanie utalentowanych projektantów, wdrażanie najlepszych projektów do produkcji oraz popularyzacja sztuki użytkowej.

Grzegorz Wołoszyn

www.concept.ik.pl