Produkty

Grzejniki kanałowe Purmo

Dodano 02.04.2010

Wielu inwestorów rezygnuje z tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania poszukując rozwiązań niewidocznych dla oka. Takie możliwości daje zastosowanie grzejników  kanałowych. 

Początkowo produkt ten wykorzystywany był głównie do ogrzewania obiektów  biurowych, obecnie dzięki swej dyskretnej formie, cieszy się coraz większym  zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych. Grzejniki kanałowe sprawdzają się  świetnie w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, przy wyjściach na balkon lub taras.
W ofercie PURMO znajdziemy modele wykorzystujące konwekcję naturalną (Aquilo FMK) lub działające w  układzie, gdzie przepływ powietrza przez grzejnik wymuszony jest wentylatorem (Aquilo FMT z  wentylatorem oraz Aquilo FPT wzmocniony z wentylatorem).

Decydując się na grzejnik kanałowy Aquilo  powinniśmy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania pomieszczenia  oraz ilość miejsca przeznaczonego na jego zamontowanie. W ofercie PURMO dostępne są grzejniki kanałowe od długości 1000 mm do 3500 mm, szerokości od 180 do 420 mm oraz wysokości od 90 mm do 140 mm. Możliwe  jest również, na specjalne zamówienie, otrzymanie grzejników w wersji narożnikowej. W sytuacji, kiedy  potrzebny jest grzejnik o długości przekraczającej 3500 mm, można zainstalować kilka grzejników obok siebie i następnie całość przykryć kratką o sumarycznej długości, która nada im efekt optycznej ciągłości.

Grzejniki kanałowe Aquilo zbudowane są z miedziano-aluminiowego wymiennika ciepła, standardowo  pomalowanego na kolor czarny, zamontowanego w stalowej wannie obustronnie ocynkowanej,  pomalowanej również na kolor czarny. Modele Aquilo FMT oraz FPT wyposażone są dodatkowo w  wentylatory promieniowe umieszczone wewnątrz kanału. Od góry grzejnik zabezpieczony jest poprzeczną  lub podłużną kratką maskującą wykonaną z wybranego materiału – drewna, duraluminium lub stali  nierdzewnej. Kratki drewniane mogą być wykonane z buku lub dębu, w obydwu przypadkach z drewna  surowego, olejowanego lub lakierowanego. W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu warto skorzystać  z kratek wykonanych bądź ze stali nierdzewnej bądź duraluminium. W ostatnim przypadku PURMO  proponuje takie kolory jak: naturalny, złoty, jasnobrązowy, ciemnobrązowy lub czarny. Tak duży wybór  kratek maskujących do grzejników kanałowych PURMO sprawia, że każdy inwestor w sposób bardzo  dyskretny i elegancki może ukryć grzejnik w podłodze.

Bardzo ważnym argumentem przy wyborze  grzejników Aquilo jest ich łatwe utrzymanie w czystości. Bardzo prosto możemy odchylić wymiennik i  odkurzyć dno wanny. Natomiast w modelach Aquilo FMT i Aquilo FPT zamontowany jest system tzw. „suchego rzepa”, który mocuje wentylator do dna wanny. Sterowanie grzejnikami kanałowymi PURMO  odbywa się przy zastosowaniu elementów automatyki, dzięki czemu ich obsługa ogranicza się jedynie do  nastawienia wymaganej temperatury.

Dane techniczne:

Aquilo FMK (bez wentylaotra)

Wysokość [mm]: 90, 110, 140

Szerokość [mm]: 180, 260, 290, 340, 420

Długość [mm]: 1000–3500

Moc grzewcza dla parametrów 75/65/20OC [W]: od 155 do 1884

Aquilo FMT (z wentylatorem)

Wysokość [mm]: 90, 110, 140

Szerokość [mm]: 260, 340, 420

Długość [mm]: 1000–3500

Moc grzewcza dla parametrów 75/65/20OC [W]: 361–6115

Aquilo FPT (wzmocniony z wentylatorem)

Wysokość [mm]: 90, 110, 140

Szerokość [mm]: 180 (tylko dla wys. 90 i 110 mm), 290 (tylko dla wys. 110 i 140 mm)

Długość [mm]: 1000–3000

Moc grzewcza dla parametrów 75/65/20OC [W]: 773–5498

Najprostszym sposobem regulacji jest zastosowanie głowicy termostatycznej z czujnikiem wyniesionym na kapilarze, sterowanie odbywa się wówczas poprzez regulację  ilości wody przepływającej przez wymiennik. Regulacja mocy cieplnej grzejników PURMO wyposażonych w  wentylatory odbywa się zarówno za pomocą wody grzewczej, jak również po stronie powietrza przez  sterowanie obrotów wentylatorów. Praca wentylatora może być sterowana ręcznie przez użytkownika (np.  za pomocą ręcznego trzystopniowego przełącznika obrotów) lub automatycznie (poprzez zastosowanie  termostatu pokojowego z automatycznym przełącznikiem obrotów).

Grzejniki kanałowe marki PURMO to  doskonałe rozwiązanie dla osób, które w sposób bardzo dyskretny i elegancki pragną ukryć grzejnik w  podłodze.