Produkty

Innowacyjne rozwijaki do rury QIK

Dodano 02.01.2019

Korzyści płynących z wykorzystania wielowarstwowych rur QIK jako głównego elementu ogrzewania podłogowego jest wiele. Przy prawidłowym wykonaniu uzyskujemy nieduże koszty ogrzewania, trwałość, wysoki komfort cieplny oraz 10-letnią gwarancję. W skład oferty wchodzą między innymi: 600-metrowe kręgi rury 16x2 wykonanej w technologii PE-RT II/AL/PE-RT II oraz 500-metrowe kręgi rury 16x2 oraz 17x2 wykonane w technologii PE-RT II/EVOH/PE-RT II. 

Rury QIK oferowane w kręgach o długości 500 m i 600 m umożliwiają ograniczenie do minimum ilość niewykorzystanych  końcówek, co w skali roku przekłada się na realne korzyści finansowe dla firmy instalacyjnej.

Aby rozwijanie pętli było sprawne i szybkie, do oferty systemu instalacyjnego QIK wprowadziliśmy 2 typy rozwijaków:

Rozwijak QIK BASIC (kod 92SI120) idealnie nadaje się do rozwijania 600-metrowych kręgów białej rury QIK PE-RT II/AL/PE-RT II, rozwijanie odbywa się od zewnątrz. Rozwijak jest składany, co znacznie upraszcza transport narzędzia pomiędzy budowami. 

Zalety rozwijaka QIK BASIC:

• stosunkowo niewielki ciężar: 13,75 kg,

• maksymalna długość kręgu: 600 m,

• solidne łożysko kulkowe, gwarantujące długotrwałą pracę,

• regulacja wysokości stopek,

• osadzenie stopek na przegubach umożliwiające stabilną pozycję na nierównym podłożu.

 

Rozwijak QIK STANDARD z ramieniem (kod 92SI120HW) jest rozbudowaną i wzmocnioną wersją rozwijaka QIK BASIC, wyposażoną w teflonowe ucho znajdujące się w osi rozwijaka, przez które przechodzi rura podczas układania pętli grzewczych. Rozwijak QIK STANDARD idealnie nadaje się do rozwijania 500-metrowych kręgów pomarańczowej rury QIK PE-RT II/EVOH/PE-RT II, rozwijanie odbywa się od wewnątrz. Rura podczas rozwijania cały czas zabezpieczona jest trwałą czarną folią typu stretch. Dzięki temu wygodne staje się zarówno same rozwijanie, jak i przemieszczanie częściowo rozwiniętego kręgu do innego pomieszczenia lub obiektu po ułożeniu pętli ogrzewania podłogowego. 

Dodatkowo istnieje możliwość bezproblemowego rozwijania 600-metrowych kręgów białej rury QIK PE-RT II/AL/PE-RT II, rozwijanie odbywa się od zewnątrz lub od wewnątrz. Rozwijak jest składany, co znacznie upraszcza transport narzędzia pomiędzy kolejnymi miejscami montażu.

Zalety rozwijaka QIK STANDARD:

• teflonowe ucho prowadzące rurę,

• stosunkowo niewielki ciężar: 15,25 kg,

• maksymalna długość kręgu: 600 m,

• solidne wzmocnione łożysko kulkowe, gwarantujące długotrwałą pracę,

• regulacja wysokości stopek,

• osadzenie stopek na przegubach umożliwiające stabilną pozycję na nierównym podłożu.

 

Rozwijaki QIK – program narzędziowy

Rozwijaki QIK można nabyć w promocyjnej cenie w ramach prowadzonej aktualnie akcji specjalnej. Szczegółowe informacje dostępne są w hurtowniach Instal-Konsorcjum.