Produkty

Innowacyjny system montażu siłowników Afriso ARM ProClick

Dodano 21.10.2017

Projektując nową generację obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick i siłowników elektrycznych ARM ProClick, skupiliśmy się na realizacji potrzeb instalatorów związanych z działaniem i montażem urządzeń.

Konstrukcja wewnętrzna 3-drogowych obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick została ulepszona, by zyskać mniejszy przeciek wewnętrzny. Ma to szczególnie duże znaczenie kiedy wykorzystujemy zawór w funkcji przełączania dwóch strumieni przepływu. Korpusy obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick są mniejsze w stosunku do poprzedniej generacji, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w instalacji. Zawory zyskały też nowe powierzchnie do złapania kluczem hydraulicznym, w formie ośmiokąta, co zdecydowanie ułatwia montaż w każdej możliwej pozycji. Dodatkowo gamę zaworów 3-drogowych ARV ProClick poszerzyliśmy o rozmiar DN 15, a zawory 4-drogowe o DN 20.

Doskonałe elementy wewnętrzne siłownika elektrycznego ARM ProClick pozostały na najwyższym poziomie. Dużo zmieniło się jednak z zewnątrz. Siłowniki zyskały nowy przełącznik trybu pracy w formie przycisku. Wystarczy wcisnąć, żeby swobodnie operować siłownikiem ręcznie poprzez pokrętło. Ponowne wciśnięcie przywraca siłownik do pracy automatycznej. Odpinana wtyczka z przewodem elektrycznym, podobnie jak w pompach obiegowych, umożliwia montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick bez przeszkadzającego kabla. Można go wygodnie podłączyć do sterownika i podpiąć w dowolnym momencie przed uruchomieniem instalacji. Nowe, większe diody ułatwią diagnostykę w ciemnych kotłowniach.

Pokrętła w obrotowych zaworach ARV ProClick oraz siłownikach ARM ProClick powiększono dla wygodniejszej obsługi ręcznej. Posiadają one także dwustronną przykrywkę, zadrukowaną z obu stron skalami numerycznymi, która montowana jest na zatrzask. 

Innowacyjny system ProClick

Montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick na obrotowym zaworze mieszającym ARV ProClick odbywa sie w dwóch krokach: należy zdjąć pokrętło i niebieski pierścień z zaworu, a następnie nałożyć na niego siłownik, bez użycia narzędzi oraz dodatkowych elementów łączących. Pokrętło i niebieski pierścień ograniczający zamontowane są na zaworze na zatrzask. Pod pokrętłem zaworu ARV ProClick zawsze znajduje się przykręcony adapter do montażu siłowników elektrycznych ARM ProClick. Siłownik montujemy poprzez nasunięcie go na zawór z adapterem. Zsunięcie siłownika z zaworu możliwe jest po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zwalniającego mechanizm blokujący.

Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami, bo po raz kolejny dla Was zmieniliśmy na lepsze! Więcej informacji znajduje się na stronie www.proclick.afriso.pl.

Krzysztof Mainka

www.afriso.pl