Produkty

Jeszcze bardziej uniwersalny i nowoczesny: nowy kocioł EG Pellet w wersji EVO

Dodano 20.07.2018

Czy wiecie Państwo, jaki samochód miał w swojej nazwie oznaczenie EVO? Był to jeden z najbardziej utytułowanych, niezawodnych, uniwersalnych samochodów rajdowych w historii motoryzacji. To maszyna, która na wiele lat stała się niedoścignionym wzorem do naśladowania dla wielu innych marek samochodów rajdowych. Podobnymi przesłankami kierowali się konstruktorzy kotła EG PELLET, chcąc stworzyć  równie niezawodne, uniwersalne urządzenie, wyznaczające nowe kierunki w rozwoju kotłów pelletowych.

UDAŁO SIĘ!

Chcąc podkreślić innowacyjność kolejnej wersji dobrze znanego już na rynkach europejskich kotła EG PELLET, nadaliśmu jej przydomek EVO.

Kocioł EG PELLET EVO PLUS i EG PELLET EVO są kolejnymi wersjami rozwojowymi kotła EG PELLET. Kotły EVO posiadają wiele zalet w stosunku do swoich poprzedników:

• W pełni uniwersalna konstrukcja kotła. W standardzie kocioł jest wykonany w tzw. wersji prawej, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, instalator na budowie może samodzielnie przerobić kocioł na wersję lewą. Zajmie to ok. 60 minut. Konstrukcja wymiennika, obudowy, wszystkie otwory i elementy kotła zostały przygotowane do takiej czynności. 

• Zbiornik na pellet jest w prosty sposób demontowalny, co ułatwia wniesienie kotła do kotłowni oraz manewrowanie nim w mniejszych piwnicach.

• Dotykowy, pojemnościowy regulator kotła montowany w standardzie. Regulator posiada przejrzysty i czytelny interfejs, ułatwiający obsługę zarówno instalatorom, jak i użytkownikom kotła.

• Kocioł EVO dystrybuowany będzie w 2 wersjach wyposażeniowych, dopasowanych do klientów o różnych możliwościach budżetowych.

Warto wspomnieć, że tak jak wszystkie pozostałe kotły Viteco, również EG PELLET EVO PLUS i EVO posiadają certyfikat 5 Klasy i ECODESIGN oraz wykonywane są w pełnym zakresie mocy, tj. od 10 do 60 kW. Po doświadczeniach sezonu grzewczego 2017/2018 z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że kotły EG PELLET z palnikiem retortowym (z zastosowanym przeciwzwojem na ślimaku podającym pellet) są najbardziej stabilnymi i bezobsługowymi kotłami w całej gamie produktów EG PELLET, szczególnie przy zmianie typu i rodzaju pelletu przy użytkowaniu kotła.

Robert Słotwiński, www.viteco.pl