Produkty

Kessel Ecolift XL

Dodano 15.05.2015

W ofercie firmy Kessel pojawiło się nowe urządzenie Ecolift XL będące hybrydową przepompownią ścieków o zwiększonej wydajności do stosowania w zakładach przemysłowych oraz w domach wielorodzinnych.

Przepompownia hybrydowa Ecolift XL łączy w sobie bezpieczeństwo przepompowni ścieków z wydajnością zaworu zwrotnego. Urządzenie w trybie normalnym wykorzystuje naturalny spadek do kanału i działa bez wykorzystania energii elektrycznej. Pompa załączana jest tylko podczas przepływu zwrotnego.

Dzięki temu nie tylko zmniejszają się koszty związane ze zużyciem energii, ale i koszty konserwacji są wyraźnie niższe. Ponieważ urządzenie wykorzystuje spadek do kanału, zużycie pomp jest dużo niższe, nie dochodzi do przestojów w pracy w razie braku prądu oraz nie powstaje stały i uciążliwy hałas. Tym samym wzrasta komfort przebywania w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, szpitalach czy też domach opieki społecznej. Urządzenie Ecolift XL jest nie tylko niezawodne, bezpieczne i oszczędne, ale także charakteryzuję się wieloma możliwościami zabudowy, zarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych. W zależności od wymogów budowlanych może bowiem zostać zabudowane w betonie przy pomocy odpowiednich komponentów systemowych bądź w studzience na zewnątrz budynków. Może również zostać ustawione samodzielnie, np. za separatorem tłuszczu.

Bezpieczna praca

Urządzenie Ecolift XL posiada jedną lub dwie klapy zwrotne, które zamykają się i blokują automatycznie podczas przepływu zwrotnego, dzięki czemu nie dochodzi do zalania budynku. Pneumatyczne rozpoznawanie poziomu oraz czujnik alarmowy dodatkowo zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Do urządzenia można podłączać przewody odpływowe i dopływowe o średnicy DN150, wyjście przewodu tłocznego ma natomiast średnicę DN80. Ecolift XL dostępny jest z pompami o mocy od 1,4 do 4,5 kW, które pracują w trybie S1 lub S3.

Zabudowa na zewnątrz budynku

Urządzenie Ecolift XL może zostać zabudowane na zewnątrz budynków, co stanowi dużą zaletę zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba zaoszczędzić przestrzeń użytkową w budynku. Ponadto montaż na zewnątrz pozwala uniknąć hałasu związanego z pracą pompy oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów podczas prac konserwacyjnych. Studzienka, w której zintegrowane jest urządzenie Ecolift XL wykonana jest z wysokiej jakości polietylenu, odpornego na wrastanie korzeni oraz działanie wody gruntowej do głębokości 3 metrów. Niewielka waga studzienki z tworzywa sztucznego ułatwia montaż urządzenia.

Więcej informacji na www.kessel.pl.

Anna Stochaj
www.kessel.pl