Produkty

Klimakonwektor Purmo Vido

Dodano 17.12.2012

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowość i przemyślane rozwiązanie ułatwiające uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach domowych oraz biurowych. Błyskawicznie ogrzewa, gdy jest zimno, i chłodzi, gdy panuje upał.

NOWATORSKIE PODEJŚCIE - KONWEKTOR O DWÓCH TWARZACH

Zgrabna linia grzejnika skrywa wymiennik ciepła o wysokiej wydajności. W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływa przez wymiennik, oddając ciepło pomieszczeniom. Latem, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, to samo urządzenie zapewni chłodzenie pomieszczeń´. Wymiennik ciepła klimakonwektora jest napełniany wodą lodową, pochodzącą z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym, lub z wytwornicy wody lodowej. Za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, Vido nawiewa schłodzone powietrze do pomieszczeń, obniżając temperaturę we wnętrzach.

ŁATWOŚĆ DOPASOWANIA I KONFIGURACJI

Urządzenie można skonfigurować tak, aby działało samodzielnie, a także dopasować je do centralnych systemów sterowania BMS, działających w wielu budynkach biurowych. Możliwa jest także ręczna regulacja prędkości obrotów wentylatorów umieszczonych w urządzeniu. Vido jest przewidziany do pracy w instalacjach dwururowych.

REGULACJA – INTELIGENTNA I ŁATWA W OBSŁUDZE

Obsługa zamontowanego już urządzenia jest prosta. Inteligentny elektroniczny system regulacji zapewnia dostęp do szeregu łatwych do ustawienia opcji regulacji parametrów pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia. Dwupoziomowa koncepcja programowania umożliwia wybór trybu „uproszczonego” – do szybkich codziennych ustawień´ parametrów pracy grzejnika – oraz trybu „rozszerzonego”, umożliwiającego dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji.

INNOWACYJNE I EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE

Atutem klimakonwektora VIDO jest jego efektywność energetyczna, która często jest priorytetem dla kupujących nowoczesne grzejniki do swoich domów. Wprowadza do domu klimat przyjazny użytkownikom, zmniejszając jednocześnie ich wydatki. Charakteryzuje się pojemnością wodną rzędu od 5 do 10% tradycyjnego grzejnika o równoważnej mocy. Cechuje się doskonałą wydajnością, nawet przy niższych parametrach instalacji ogrzewania, i świetnie nadaje się do zastosowań´ zarówno z tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źródłami ciepła.

PURMO VIDO – CHRAKTERYSTYKA

Wysokość: 595 mm
Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm
Moc cieplna 75/65/20oC: od 1824 do 9266 W
Moc cieplna 43/35/20oC: od 704 do 3363 W
Moc chłodnicza 7/12/27oC: od 707 do 4147 W
Gwarancja: 2 lata