Produkty

Klimakonwektory Viteco KK - sposób na nowoczesne ogrzewanie i chłodzenie

Dodano 03.01.2017

Od nowoczesnych systemów i instalacji grzewczych oczekuje się już nie tylko sprawnego i efektywnego ogrzewania, ale również chłodzenia. Aby skutecznie zrealizować komfort cieplny przez cały rok – czyli ogrzewać zimą i chłodzić latem –system musi być wyposażony z jednej strony w rewersyjną pompę ciepła, a z drugiej  w elementy, które w skuteczny sposób zrealizują odbiór zarówno ciepła, jak i chłodu. Jedynym elementem instalacji, który zapewni takie działanie, jest klimakonwektor.

klimakonwektor = grzejnik + klimatyzator

Klimakonwektor Viteco KK spełnia wszystkie oczekiwania klientów. Z jednej strony jest bardzo estetycznie wykonany – przedni szklany panel podnosi jakość tego urządzenia do klasy Premium, dotykowy panel sterowniczy z czytelnym wyświetlaczem znacznie upraszcza codzienną obsługę –  z drugiej zaś jest wyposażony we wszystkie elementy instalacyjno-montażowe. Zestaw posiada uchwyty do zawieszenia na ścianie oraz stopki do swobodnego stawiania na podłodze, dodatkowy pilot do zdalnego sterowania, wbudowany zawór 3-drogowy, elastyczne przyłącza hydrauliczne i wąż odprowadzenia skroplin.

Oferta zawiera dwie wielkości urządzeń, które można swobodnie dopasować do większości pomieszczeń. Można je zastosować do pokoi 15-20 m2, jak również do salonów o pow. 40 m2. Zastosowany cichobieżny wentylator emituje bardzo niski hałas, przez co klimakonwektor Viteco KK jest jednym z najcichszych na rynku!

 

Podstawowe parametry techniczne:

Model urządzenia

 Jednostka 

 VITECO KK-025

VITECO KK-060

Wydajność grzewcza (1)

W

2550

5750

Wydajność grzewcza (2)

W

1350

3350

Wydajność chłodnicza (3)

W

1000

2500

Natężenie przepływu powietrza

m3/h

160

460

Ciśnienie akustyczne przy maks. natężeniu przepływu powietrza

dB(A)

30

37

Ciśnienie akustyczne przy min. natężeniu przepływu powietrza

dB(A)

24

28

Zasilanie

/

220-240V~/50 Hz

 

Model urządzenia

VITECO KK-025

VITECO KK-060

Szerokość

695

1095

Wysokość (ze stopkami i bez) [mm]

701 / 614

701 / 614

Głębokość [mm] 130 130

 

Głębokość Viteco KK to zaledwie 13 cm - są to jedne z najcieńszych klimakonwektorów na rynku!

Nowoczesny system grzewczy powinien być oparty na rewersyjnej pompie ciepła Viteco HP oraz posiadać zamontowane klimakonwektory Viteco KK - wówczas można mówić o pełnym komforcie cieplnym przez cały rok. Oferta Viteco zawiera dodatkowo zasobniki buforowe oraz zbiorniki c.w.u., więc bez większego kłopotu można skompletować cały układ grzewczy.

Wykonując jedną instalację grzewczą w domu opartą na klimakonwektorach, zyskujemy także system pełnej klimatyzacji! W praktyce klimaknowektory montuje się w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywamy, a więc salon czy sypialnia W pozostałych pomieszczeniach wykonuje się ogrzewanie podłogowe. Pod względem inwestycyjnym takie wykonanie instalacji w domu jest znacznie tańsze niż wykonanie jej w sposób klasyczny z dodatkowo zamontowanymi klimatyzatorami, dzięki czemu zyskujemy podwójne oszczędności.