Produkty

Kocioł ECOCONDENS CRYSTAL II Termet

Dodano 02.07.2015

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych pozwoliło na osiągnięcie optymalnych parametrow pracy przy bardzo niskiej emisji hałasu oraz zanieczyszczeń. Istotną cechą wprowadzanych na rynek urządzeń jest znaczne obniżenie mocy minimalnej w stosunku do kotłów konkurencyjnych tej samej klasy.

Dzięki temu posiadacze małych mieszkań będą mogli zastosować w celach grzewczych urządzenia gazowe pracujące na niskiej mocy bardzo płynnie i ekonomicznie. Taką możliwość zagwarantował palnik nowej generacji typu Bluejet z bardzo szerokim zakresem modulacji: od 11% do 100%. Moc cieplna urządzeń przy temp. 50/30°C w wersjach jednofunkcyjnych i dwufunkcyjnych kształtuje się następująco: 3-21 kW dla kotła Ecocondens Crystal II 20; 3-27 kW dla Ecocondens Crystal II 25 oraz 4,5-36,9 kW dla kotła Ecocondens Crystal II 35.

Dodatkowo obniżenie mocy minimalnej ogranicza liczbę zapłonów kotła, dzięki czemu działa on płynniej, nie obciążając innych podzespołów oraz gwarantując przez to wieloletnią i bezawaryjną pracę. Nietypowa, perforowana struktura palnika sprawia, że jego powierzchnia mniej się nagrzewa, co ma wpływ na zwiększenie żywotności wymiennika. Ponadto do zalet palnika należy również bardzo precyzyjne wykrywanie płomienia oraz jego utrzymanie nawet w mało sprzyjających warunkach – przy niskokalorycznym gazie bądź niskiej temperaturze. Bardzo istotna jest również wysoka stabilność płomienia, co pozwala na znaczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Ważnym atutem kotłów kondensacyjnych z grupy Ecocondens Crystal II jest nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD oraz zintegrowanym systemem autodiagnostyki z możliwością ustawiania parametrów serwisowych przez laptopa i funkcją odczytu historii błędów na wyświetlaczu. Zastosowany system sterujący umożliwia podłączenie regulatora Open-Therm.

Do wersji jednofunkcyjnej kotłów z rodziny Ecocondens Crystal II wbudowany został także zawór trójdrożny, dzięki któremu nabywca, podłączając do kotła zasobnik wody użytkowej, nie będzie musiał troszczyć się o zamontowanie wyposażenia dodatkowego umożliwiającego współpracę obu urządzeń.

Kotły Ecocondens Crystal II spełniają wymogi konstrukcyjne dyrektywy ErP na rok 2015, a ich sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń ηs kształtuje się następująco: 90,07% dla kotła Ecocondens Crystal II 20; 90,06% dla kotła Ecocondens Crystal II 25 oraz 91,69% dla modelu Ecocondens Crystal II 35. Natomiast efektywność energetyczna podgrzewania wody ηwh w wersji dwufunkcyjnej wynosi odpowiednio: 80,4%, 81,04% oraz 81,5%. Powyższe wartości, dotyczące zarówno c.o., jak i c.w.u., pozwalają na zakwalifikowanie urządzeń do klasy energetycznej A. W urządzeniach zastosowano również dodatkową izolację dźwiękową, dzięki której moc akustyczna LWA (dB) mieści się w normach dyktowanych przez zaostrzone dyrektywy i wynosi  dla kolejnych modeli: 55 dB, 55 dB, 56 dB.

Urządzenia z grupy Ecocondens Crystal II doskonale sprawdzają się podczas współpracy z modułami wielostrefowymi do systemów grzewczych, zasobnikami ciepłej wody użytkowej, kolektorami słonecznymi oraz pompami ciepła powietrze-woda do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Żaneta Lisowska

www.termet.pl