Produkty

Kocioł kondensacyjny Wolf FGB-24 wyprodukowany w Niemczech, zaprojektowany dla Ciebie

Dodano 30.10.2020

Gazowy kocioł kondensacyjny FGB-24 marki Wolf to innowacyjna konstrukcja, łącząca w sobie przemyślany i przyjemny dla oka design z szeregiem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Możliwość łatwego sterowania oraz zmiany nastaw, także przez Internet, szereg zintegrowanych elementów i prosta budowa umożliwiająca łatwą konserwację i bezproblemowe działanie, to tylko niektóre z zalet kotła kondensacyjnego firmy Wolf. Kocioł jest dostępny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej.

 

Innowacyjna budowa, wygodna dla instalatora i użytkownika

Kocioł FGB WOLF to nie tylko stylowy, pasujący do każdego rodzaju wnętrza design. To także niezawodna i solidna konstrukcja dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości. Wytrzymałe komponenty, takie jak rury miedziane, aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła czy kompozytowy blok hydrauliczny, zapewniają długą i bezproblemową pracę kotła. Szereg elementów zintegrowanych z urządzeniem, m.in. syfon kondensatu, naczynie wzbiorcze czy odpowietrznik, sprawia, że  jest ono gotowe do zamontowania na ścianę już w momencie dostarczenia. Implementacja systemu dwururowego (60/100) pozwala na pobieranie powietrza niezbędnego do spalania z zewnątrz, dzięki czemu nie jest wykorzystywane powietrze z pomieszczeń mieszkalnych. Monoblokowy wymiennik ciepła ze stopu aluminiowo-krzemowego, odporny na szkodliwe działanie kondensatu, zapewnia długowieczność urządzenia. Wbudowany, 3-barowy zawór bezpieczeństwa chroni kocioł przed zbyt dużym wzrostem ciśnienia w instalacji. System charakteryzuje się też bardzo niską emisją tlenków azotu (NOx). Do wszystkich elementów kotła można uzyskać dostęp od przodu, co zapewnia szybką i łatwą konserwację. 

 

Dostosowany do indywidualnych potrzeb

Kocioł FGB-24 jest zoptymalizowany pod kątem bardzo szerokiej modulacji (od 4,8 kW do ok. 24 kW) – można w większym stopniu dopasować działanie kotła do indywidualnych potrzeb. Urządzenia takie jak kotły zużywają najwięcej energii podczas włączania. Częste włączanie i wyłączanie się urządzenia powoduje duże straty energii. Dlatego kocioł FGB WOLF częściej utrzymuje minimalną moc działania, co pozwala na duże oszczędności. Wbudowany sterownik zapewnia opcję wyboru spośród aż 30 krzywych grzania w zależności od aktualnej temperatury na zewnątrz. Dzięki czujnikowi temperatury zewnętrznej (wyposażenie dodatkowe) kocioł może sam dostosowywać się do panujących warunków, co pozwala na znaczne oszczędności energii. Sterownik umożliwia też integrację z systemami solarnymi. W oprogramowaniu wydzielony jest specjalny poziom serwisowy, dzięki któremu serwisant może szczegółowo dopasować wszelkie parametry do konkretnych warunków i potrzeb. 

 

Sterowanie przez smartfona

Rozszerzenie zestawu o moduł WOLF LINK PRO pozwala na odczyt parametrów i sterowanie kotłem FGB przez Internet. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wszystkich odczytów i nastaw parametrów urządzenia na swoim smartfonie lub laptopie. Serwisant może sprawdzić odczyty z kotła i wykryć awarię jeszcze zanim użytkownik zauważy ją w swoim domu. System ten pozwala na szybsze wykrycie, zdiagnozowanie i usunięcie usterki. Przynosi też oszczędność energii, ponieważ można w łatwiejszy sposób dopasować parametry działania do trybu życia użytkownika. 

 

Najważniejsze cechy:

• wysoka jakość materiałów, przemyślana i łatwa w konserwacji konstrukcja oraz cicha praca,

• wysoka sprawność i niskie koszty eksploatacji,

• proste sterowanie, dające wiele możliwości dopasowania do potrzeb użytkownika,

• wyposażenie standardowe, dzięki któremu kocioł w chwili zakupu jest gotowy do montażu,

• możliwość sterowania urządzeniem i dostęp do odczytów przez smartfona,

• zgodność z dyrektywą ErP – Klasa energetyczna A. 
 

www.polska.wolf.eu