Produkty

Kompaktowa instalacja grzewcza z NIBE BA-SVM

Dodano 28.10.2020

Największą popularnością od wielu lat cieszą się powietrzne pompy ciepła NIBE SPLIT, które są optymalnym rozwiązaniem grzewczym stosowanym zarówno w nowych budynkach, jak i w budynkach istniejących, poddawanych termomoder­nizacji. Pompy ciepła powietrze/woda typu SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy rozdzielony jest na dwie jednostki: zewnętrzną NIBE AMS 10 oraz naj­nowszą, kompaktową jednostkę wewnętrzną NIBE BA-SVM, dzięki której montaż powietrznej pompy ciepła jeszcze nigdy nie był tak prosty!Centrala „Wszystko w jednym”

Nowością w ofercie marki NIBE jest kompaktowa jednostka wewnętrzna NIBE-BASVM, której produkcja odbywa się w nowo wybudowanej, imponującej fabryce BIAWAR Produkcja w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białymstoku. Specjalnie utworzone, trzy nowoczesne linie montażowe gwarantują wysoką wydajność produkcji, osiągając 200 sztuk jednostek tygodniowo. 

NIBE BA-SVM to kompletna centrala wewnętrzna z wbudowanym sterownikiem, która poprzez zintegrowanie komponentów, ułatwia i przyspiesza instalację oraz oszczędza miejsce w kotłowni. Przeznaczona do współpracy z pompami ciepła typu split, centrala wewnętrzna BA-SVM oprócz wbudowanego sterownika z kolorowym wyświetlaczem, wyposażona jest w wężownicowy, emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180 l, elektryczny podgrzewacz pomocniczy o maksymalnej mocy 9 kW, grupę bezpieczeństwa, naczynie przeponowe o pojemności 10 l, manometr oraz skraplacz. Elektronicznie sterowana pompa obiegowa optymalizuje pracę systemu i minimalizuje zużycie energii. Centrala umożliwia także podłączenie zewnętrznego źródła ciepła, np. kotła gazowego.

Zaawansowany sterownik pozwala na sterowanie urządzeniem bezpośrednio na intuicyjnym, kolorowym wyświetlaczu oraz zdalnie przez Internet za pomocą aplikacji NIBE Uplink lub witryny nibeuplink.com. Wbudowany sterownik umożliwia monitorowanie pracy całego systemu grzewczego z pompą ciepła i rekuperatorem NIBE ERS, kontroluje współpracę z systemem fotowoltaicznym NIBE PV, daje możliwość chłodzenia 2- i 4- rurowego, przegrzewu okresowego, wygrzewania posadzek, programowania czasowego pracy pompy ciepła, dostosowując ją do indywidualnych preferencji, okresu urlopowego czy tańszej taryfy i wiele innych.

 

Wielofunkcyjny NIBE SPLIT

Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia aż 58°C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z dodatkowym źródłem ciepła aż do 65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący  system grzejnikowy. Dzięki możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego, system NIBE SPLIT, oprócz ogrzewania i produkcji, zapewnia również chłodzenie w okresie letnim. Wykorzystanie w pompach NIBE SPLIT technologii inwerterowej sprawia, że moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prądu, dzięki czemu pompy ciepła osiągają wysoki współczynnik sprawności: COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511.

Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Jednostkę zewnętrzną AMS 10 oraz wewnętrzną BA-SVM łączy się ze sobą systemem rur chłodniczych, a następnie wypełnia się czynnikiem R410A, w który pompa ciepła jest fabrycznie wyposażona. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku. 

Dodatkowe atuty typoszeregu NIBE SPLIT to cicha praca (32 dB(A) wg EN11203, w odległości 2 m), szeroki zakres temperatury pracy (od -20°C do +43°C), brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, szybkość instalacji, niska awaryjność i łatwość obsługi. Poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów, system grzewczy oparty na pompie NIBE SPLIT daje możliwość obsługi kilku obiegów grzewczych o różnych temperaturach zasilania (np. grzejniki, podłogówka, obieg basenowy), zliczanie wyprodukowanej energii cieplnej, czy sterowanie urządzeniem za pomocą sterownika pokojowego z wyświetlaczem.
 

www.nibe.pl