Produkty

Kompaktowy separator zanieczyszczeń Giacomini z efektem cyklonu

Dodano 03.01.2017

Grupa Giacomini prezentuje nowy kompaktowy separator zanieczyszczeń R146C. Jest to rozwiązanie, które wyróżnia się na rynku zarówno ze względu na łatwość instalacji i konserwacji, jak i zdolność do ochrony kotła z osadów i zanieczyszczeń.

Pełna oferta w tym segmencie produktów spełnia szereg wymagań technicznych stawianych przez producentów kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła. Urządzenia te wyposażone są w nowoczesne rozwiązania wymienników wykonanych z coraz mniejszych elementów hydraulicznych poprawiających efektywność termiczną. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby chronić te elementy przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w przewodach systemów grzewczych.

Nowy separator Giacomini przystosowany jest do montażu pod kotłami wiszącymi – uniwersalne przestawne przyłącze umożliwia instalacje kątową dla typowych mocy kotłów, ale nie tylko. Ruchomy korpus umożliwia montaż także na odcinkach rurociągów poziomych i pionowych, co pozwala na zastosowanie do wszystkich instalacji systemów grzewczych.

Produkt wykonany jest z niklowanego mosiądzu, który oprócz estetycznego wyglądu łączy zalety wytrzymałości i trwałości materiału, zapewniając niezmienną odporność nawet w ekstremalnych warunkach pracy (wysokie temperatury i ciśnienie).

Wyposażenie separatora w silny, odporny na wysokie temperatury magnes i umiejscowienie w górnej części osadnika odpowiednio w strumieniu przepływu gwarantuje przechwycenie cząstek żelaza rozproszonych w cieczy i zatrzymanie ich do czasu okresowego czyszczenia. Odpowiednia wewnętrzna geometria separatora wprowadza przepływającą ciecz w ruch wirowy, który na skutek siły odśrodkowej pozwala na oddzielenie pozostałych zanieczyszczeń i osadzenie ich na dnie urządzenia oraz filtrującej siatce ze stali nierdzewnej.

W dolnej części osadnika umiejscowiono zawór spustowy umożliwiający okresowe czyszczenie. Dodatkowym atutem jest możliwość całkowitego demontażu poszczególnych elementów separatora. Posiadając powyższe zalety techniczne, separator R146C nie powoduje strat ciśnienia ani zmniejszenia przepływu wody w instalacji i przy zachowaniu niewielkich rozmiarów jest jednym z najbardziej kompaktowych na rynku. Proces czyszczenia jest bardzo prosty: wystarczy usunąć magnes, odczekać chwilę, aby zanieczyszczenia opadły na dno, a następnie, otwierając zawór spustowy, usunąć wszystkie zanieczyszczenia.

Nowy separator zanieczyszczeń Giacomini R146C łączy w sobie funkcje, których do tej pory nie udało się spotkać w jednym urządzeniu: separację i filtrację z efektem cyklonu połączoną z bezpośrednio oddziałującym na przepływ cieczy magnesem.

Sławomir Grzesik

www.giacomini.com