Produkty

Kompleksowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym QIK

Dodano 18.10.2019

Ogrzewanie podłogowe jest dziś bardzo popularnym systemem grzewczym. Zastosowanie tego typu ogrzewania nie tylko poprawia walory estetyczne wnętrza, ale również zapewnia osiągnięcie znacznych oszczędności, a co najważniejsze pozwala uzyskać rozkład temperatur w pomieszczeniu najbardziej zbliżony do idealnego. Aby zapewnić dokładność i wygodę sterowania, a tym samym zwiększyć wydajność i oszczędność systemu grzewczego, warto stosować strefowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym.

 

Inwestycja w zakup konkretnych produktów zwraca się w zależności od wartości systemu i indywidualnych preferencji cieplnych użytkownika w czasie od jednego do maksymalnie trzech lat. Zastosowanie nowoczesnej technologii, nieskomplikowanej obsługi oraz montażu, a także stylowy wygląd gwarantują funkcjonalność urządzeń marki QIK.

 

Producent oferuje możliwość dobrania indywidualnego systemu spośród wersji bezprzewodowej oraz przewodowej. Dedykowane algorytmy TPI, PWM oraz VP zaimplementowane w regulatorach temperatury QIK serii HTR, gwarantują użytkownikowi utrzymanie i osiągnięcie zadanej temperatury w danym pomieszczeniu. Funkcje zapewniają precyzyjne utrzymanie temperatury oraz zapobiegają przegrzaniu lub wychłodzeniu pomieszczeń. Ponadto funkcja VP zapewnia poprawność działania zaworów, nawet w okresie poza sezonem grzewczym. Uruchamia zawory raz w tygodniu, aby zapobiec uszkodzeniu lub zastaniu zaworu. 

 

Decydując się na ogrzewanie bezprzewodowe, nie musisz martwić się o kłopotliwe remonty, jakie zazwyczaj wiążą się z montażem przewodowego systemu sterowania ogrzewaniem – instalacja w systemie bezprzewodowym przebiega całkowicie bezinwazyjnie. Bateryjne regulatory bezprzewodowe QIK HTRS-RF oraz QIK HTRP-RF to produkty, dzięki którym ogrzewanie podłogowe zapewnia dopasowany do indywidualnych potrzeb komfort cieplny. Podstawową zaletą regulatorów marki QIK jest możliwość sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu osobno w celu osiągnięcia optymalnego komfortu cieplnego, co wprost przekłada się na wymierne oszczędności zużycia energii sięgające nawet do 35%. Bezprzewodowa listwa sterująca QIK KL08RF zapewnia pewne i bezpieczne połączenie regulatorów z indywidualnych stref grzewczych. Z listwą sterującą QIK KL08RF można połączyć do 8 regulatorów temperatury i do 24 siłowników.

 

W wersji przewodowej występują regulatory zasilane napięciem 230V AC dające duże możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb – QIK HTRS230 oraz QIK HTRP230 jak również regulator manualny QIK HTR230, gdzie zadaną temperaturę można w łatwy sposób ustawić za pomocą pokrętła. Najważniejszym elementem w wersji przewodowej QIK jest centralna listwa ogrzewania podłogowego QIK KL06, wyposażona w moduł sterowania pompą QIK PL06 zapewniająca proste, pewne i bezpieczne połączenia regulatorów temperatury z indywidualnymi strefami grzewczymi. Listwa QIK KL06 umożliwia podłączenie 6 różnych stref i aż do 24 siłowników na pętlach ogrzewania.

 

Jako dopełnienie systemu oferujemy siłowniki termoelektryczne QIK T30NC oraz QIK T28NC służące do otwierania i zamykania zaworów i wkładek termostatycznych na rozdzielaczach. Siłowniki termoelektryczne są dostępne w wersji 230V, w dwóch rozmiarach gwintów M28x1,5 i M30x1,5.