Produkty

Kotły Ecocondens Crystal

Dodano 17.12.2012

Nowe kotły kondensacyjne z grupy ECOCONDENS CRYSTAL to urządzenia jedno- i dwufunkcyjne, umożliwiające oszczędne i pewne wykorzystanie techniki kondensacyjnej podczas spalania gazu.

Urządzenia przy kompaktowych wymiarach skonstruowane są według najnowszych technologii. Zastosowane komponenty renomowanych światowych producentów gwarantują niezawodną pracę i bezpieczne użytkowanie.

Co wyróżnia te urządzenia spośród innych kotłów kondensacyjnych?

Elementem wyróżniającym jest wymiennik ciepła z najnowszą technologią „zimnych drzwi”, która umożliwia obniżenie temperatury zewnętrznej części wymiennika do 30°C. Ma to dwie istotne zalety – bezpieczeństwo i komfort serwisowania oraz obniżenie strat ciepła do 10 W.

Jak zostało to osiągnięte?

Wymiennik ciepła skonstruowany jest z blachy nierdzewnej. Wewnątrz „drzwi palnika” zamontowana jest przegroda termostatyczna, którą opływa mieszanka powietrzno-gazowa, odbierając od niej ciepło.

Czy zastosowany w kotłach palnik jest ekologiczny?

W urządzeniach zastosowany jest palnik Premix ze stali szlachetnej o niskiej emisji NOx. Szczególną jego zaletą jest system wewnętrznego mieszania powietrza z gazem, czego efektem jest czystsze i bardziej precyzyjne spalanie.

Dodatkową zaletą palnika jest automatyczna adaptacja do rodzaju i jakości spalanego paliwa, dzięki czemu przy dopasowaniu kotła do odpowiedniego typu gazu wystarczająca jest regulacja, bez konieczności wymiany dysz.

Czy kotły Ecocondens Crystal są przyjazne dla Instalatora i Serwisanta?

Z myślą o tej grupie odbiorców z urządzeń wyeliminowana została komora powietrzna, dzięki czemu dostęp do wszystkich podzespołów kotła jest zdecydowanie łatwiejszy. Dodatkowo komponenty urządzenia montowane są na szybkozłączach, co znacznie przyspiesza czas ich demontażu. Istotny dla fachowców jest wyraźny podział w płycie elektronicznej na podłączenia wysokonapięciowe oraz niskonapięciowe.

Dlaczego te urządzenia są szczególnie przyjazne dla użytkownika?

Ponieważ mają małe gabaryty, atrakcyjny design, łatwy w obsłudze panel sterowania z sygnalizacją stanów pracy, a przede wszystkim wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP 44 oraz pełny system zabezpieczeń.

Czy urządzenia dwufunkcyjne zapewniają wysoki komfort ciepłej wody?

Dodatkowy wymiennik płytowy gwarantuje komfort ciepłej wody użytkowej. Przy Δt=30°C produkcja wody wynosi od 9,5 l do 14,6 l/min. w zależności od mocy.