Produkty

Łączniki gwintowane Gebo Fittings

Dodano 16.06.2015

Gebo to od wielu lat doskonale znana marka na terenie Polski i Europy. Jako jeden z europejskich liderów w dziedzinie żeliwnych łączników hydraulicznych i asortymentu naprawczego, doskonale rozpoznaje potrzeby swoich klientów i dostosowuje do nich swój produkt z szerokiej oferty port folio. 

Gebo Fittings – informacje ogólne

Wśród bogatej oferty Gebo bardzo ważną gamą produktów jest linia Gebo Fittings w skład której wchodzą: złączki żeliwne ocynkowane oraz czarne. W praktyce, często spotykamy się z sytuacją konieczności podjęcia wyboru pomiędzy szeroką gamą wyrobów istniejących na rynku, przy czym większość  z producentów i dystrybutorów przedstawia swój produkt jako najlepsze z możliwych rozwiązanie. Czym zatem wyróżniają się złączki Gebo Fittings? W tym artykule przedstawiamy  Państwu kilka istotnych informacji, dotyczących pełnej charakterystyki i obszaru zastosowań naszych łączników wierząc, że informacje zawarte w naszym opisie pozwolą na dokonanie  świadomego wyboru spomiędzy dostępnego na rynku asortymentu. 

Złączki  Gebo Fittings występują na rynku w dwóch wersjach: ocynkowanej (Platinum Line) oraz czarnej (Black Line). Materiał złączek to wysokiej jakości żeliwo ciągliwe czarne (EN-GJMB-350-10) zgodne z normą PN-EN 10242, oznaczone wzorem konstrukcyjnym „A”, co oznacza że armatura tej klasy spełnia nast. warunki:

- typ żeliwa: EN-GJMW-400-5 lub EN-GJMB-350-10,

- gwint zewn. stożkowy zgodny z ISO 7/1

- gwint wewn. walcowy (ISO 7/1)

- minimalna grubość powłoki cynkowej: 70 µm

- określone w normie cechy wymiarowe,

- indywidualne przetestowanie każdej złączki w płynie pod ciśnieniem testowym 5 bar,

- indywidualna kontrola pod kątem odkształceń,

- zaliczenie testu losowo wybranej złączki na wytrzymałość 100 bar (37,5 bar w przypadku   dwuzłączki),

- wyrób producenta posiadającego certyfikat ISO 9001/2,

- innych parametrów wyszczególnionych w normie.

Co wyróżnia Gebo Fittings

Zgodnie z wymogami normy PN-EN 10242 złączki gwintowane Gebo pokryte są cynkowaną powłoką ochronną, która nanoszona jest metodą ogniowo- zanurzeniową. Dzięki temu powierzchnie wewnętrzne naszych łączników są gładkie, wolne od pęcherzy, zadziorów cynku oraz wszelkich pozostałości niemetalicznych. Co je jednak wyróżnia wśród innych tego typu produktów na rynku?? Otóż Gebo Fittings wyróżnia dodatkowa powłoka cynkowa (nanoszona po wykonaniu gwintów), która jest wynikiem procesu galwanizacji cynkowej. W efekcie tego wykonane gwinty są jeszcze lepiej zabezpieczone przed korozją, a całe powierzchnie złączek wolne od oleju i smarów.

Ponadto taką złączkę cechuje estetyczny wygląd, brak również potrzeby dodatkowej konserwacji.

Łączniki Gebo Fittings cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na trwałość żeliwa, wytrzymałość mechaniczną, odporność na uderzenia, a także szerokie zastosowanie w połączeniach gwintowanych. Cała seria Gebo Fittings znajduje zastosowanie w połączeniach gwintowanych, a szczególnie w instalacjach: cieczy, powietrza, wody, palnych gazów, węglowodorów i innych substancji z zachowaniem warunków granicznych ciśnienia i temperatury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakres parametrów pracy:

Od -20°C do 120°C ciśnienie maksymalne wynosi 25 bar

Od 120°C do 300° zakres ciśnienia to: 20-25 bar

Gwinty przyłączeniowe Gebo Fittings są zgodne z normą ISO 7/1, natomiast gwinty mocujące (zewnętrzny i wewnętrzny gwint walcowy G) są wytwarzane zgodnie ze standardami ISO 228/1.

Szeroka oferta

W ofercie Gebo można znaleźć bardzo szeroką gamę typów i rozmiarów złączek gwintowanych. Są to np.: kolanka (nakrętno-wkrętne, redukcyjne), łuki (wkrętne, nakrętno-wkrętne), dwuzłączki z uszczelnieniem płaskim i stożkowym, trójniki m.in. nakrętno-redukcyjne czy nakrętno-łukowe, mufy redukcyjne i nakrętne, różnego rodzaju nyple, korki, zaślepki, kryzy, przewinakrętki oraz półśrubunki do pomp i inne. Najpopularniejsze typy i rozmiary sprzedawane są od ręki, a niektóre z nich dostępne są w sprzedaży jednostkowej. Rozmiary złączek (zależnie od typu) dostępne są w średnicach od ¼” aż do 6”. Wszystkie łączniki pakowane są zarówno w oznakowane kartony jak i woreczki, chroniące przed zabrudzeniem. Dzięki temu transport łączników jest bardzo wygodny, po rozpakowaniu są one również gotowe do montażu.

Certyfikaty potwierdzające wysoką jakość łączników Gebo Fittings oraz możliwość stosowania w instalacjach wodnych to:

- niemiecki certyfikat DVGW oraz Atest Higieniczny HK/W/0143/01/2012

Dodatkowo do każdego typu łączników Gebo fittings  ma stworzoną kartę katalogową, w której zawarte są szczegółowe dane i wymiary. 

­­

Po więcej informacji  zapraszamy na naszą stronę: http://www.gebo.com.pl/produkte/fittings.html oraz do kontaktu z Działem Obsługi Klienta: 22 511 20 95/96,  607 627 000