Produkty

Mynute Green 50 RSI - nowość od Beretty

Dodano 09.01.2013

Poszukujesz kotła o wysokiej mocy i kompaktowych wymiarach? To strzał w 10! Beretta ma teraz w swojej ofercie nowy kocioł kondensacyjny spełniający oba te kryteria.

Mynute Green 50RSI może być wykorzystany do ogrzewania dużych domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych czy lokali komercyjnych. Relacja mocy do wielkości urządzenia pozytywnie zaskakuje. Mimo dużych możliwości grzewczych, urządzenie posiada stosunkowo nieduża wagę (39kg). W połączeniu z niewielkimi wymiarami (764x553x274mm) gwarantuje to ogromne możliwości dogodnego montażu urządzenia. Nowe kotły zasługują na szczególną uwagę również ze względu na certyfikację RANGE RATED oraz wyróżniający je wśród konkurencji szeroki zakres regulacji mocy 9-47kW.

Idealnie dobrana moc

Homologacja Range Rated umożliwia dostosowanie maksymalnej mocy kotła do rzeczywistego cieplnego zapotrzebowania systemu grzewczego, wielkości ogrzewanej powierzchni lub wyliczeń projektanta. W przypadku dużego domu jednorodzinnego, zapotrzebowanie na moc wg projektu wynosi przykładowo – 42,4 kW (50/30°C).

Zmiany mocy na c.o. uzyskuje się poprzez ograniczenie obrotów wentylatora wg krzywej HTG, znajdującej się w instrukcji do urządzenia. Nowo wybrana moc – 42,4 kW – będzie stanowić maksymalną moc kotła w systemie centralnego ogrzewania. W rezultacie kocioł będzie modulował w zakresie mocy 9-42,4 kW, co wpłynie pozytywnie na pozostałe parametry pracy urządzenia: wzrost sprawności kotła, mniejsze zużycie gazu oraz obniżenie emisji spalin, CO oraz NOx.

Niższe koszty eksploatacji

Kolejnym elementem mającym duży wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania jest bardzo szeroki zakres modulacji mocy 9-47kW. Kocioł, modulując do dolnej granicy zakresu regulacji mocy (9kW), znacząco redukuje częstotliwość włączania i wyłączania się urządzenia, co w efekcie wydłuża jego żywotność.

Doskonała przewodność cieplna i trwałość

Sercem kotła Mynute Green 50 RSI jest wymiennik kondensacyjny produkowany w fabryce koncernu Riello, światowego lidera w produkcji palników. Jego unikalna budowa i proces produkcji wpłynęły na zgłoszenie wymiennika do Europejskiego Urzędu Patentowego (Patent Pending). Rurowy wymiennik wykonany jest ze stopu aluminium (Al - Mg - Si) i nie posiada żadnych łączeń spawanych. Przewodność cieplna materiału, z jakiego jest wykonany, pozwala na równomierny rozkład temperatury na wymienniku, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa jego trwałość.

Opatentowana struktura wymiennika zapewnia pełny przepływ wody kotłowej (niewielkie spadki ciśnienia) oraz zapobiega osadzaniu się kamienia. Ponadto dzięki jego konstrukcji wykorzystywane jest zjawisko kondensacji oraz odzysk ciepła ze spalin, co skutkuje wysoką wydajnością i sprawnością kotła (do 108% - **** zgodnie z dyrektywą 92/42/ CEE), a tym samym niższym zużyciem gazu. Wyjątkowa konstrukcja wymiennika umożliwia jego pełną konserwację, co zwiększa trwałość urządzenia i obniża koszty eksploatacji.

Regulacja pogodowa

Wbudowany moduł regulacji pogodowej pozwala na kontrolę temperatury c.o. w funkcji temperatury zewnętrznej. Regulator w kotle odczytuje temperaturę wskazaną przez zainstalowaną na ścianie zewnętrznej budynku sondę (w komplecie) i na podstawie wybranej krzywej grzewczej ustala odpowiednią temperaturę wody na zasilaniu instalacji tak, aby utrzymać odpowiedni komfort cieplny. Podłączenie do kotła nowego programatora tygodniowego KOMFORT PLUS (dostępny również w wersji bezprzewodowej) umożliwia pełną kontrolę temperatury pomieszczeń. Dodatkowo można sterować temperaturą c.w.u. (w przypadku podłączenia zasobnika z sondą NTC) i programować ją czasowo.

Wysoki komfort c.w.u.

Dzięki możliwości podłączenia zasobnika, użytkownicy kotła mogą cieszyć się wysokim komfortem ciepłej wody użytkowej. Wystarczy zamontować zewnętrzny zawór trójdrogowy z siłownikiem (wyposażenie dodatkowe). W przypadku uzupełnienia zasobnika w sondę NTC, temperaturę c.w.u. można wybierać na panelu sterowania kotła.

Kocioł Mynute Green 50RSI jest wyjątkowo bogato wyposażony. Posiada między innymi 3-biegową pompę czy zawór bezpieczeństwa, elementy nie będące standardem w przypadku kotłów wysokiej mocy. Jako akcesoria dodatkowe dostępne są: zestaw zaworu trójdrogowego z siłownikiem do podłączenia zasobnika, zawory odcinające oraz sprzęgło hydrauliczne. Osprzęt typu SMART zapewnia szybki i łatwy montaż, bez wykonywania jakichkolwiek pomiarów.

Firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. udziela 3 – letniej gwarancji na urządzenie marki Beretta, które jest produkowane w fabryce kotłów w Toruniu. Nowy kocioł kondensacyjny Mynute Green 50RSI został wprowadzony do oferty Beretty pod koniec ubiegłego roku.