Produkty

Najnowsza generacja kotłów ecoTEC plus

Dodano 20.08.2013

Najnowsza generacja kotłów ecoTEC plus firmy Vaillant charakteryzuje się wieloma ciekawymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, wpływającymi na nowy wymiar efektywności. ecoTEC plus to również nowy design, który wraz z wysoką jakością produktu został uhonorowany prestiżową nagrodą IF design award.

Nowy ecoTEC plus to mniejsze zużycie energii i zoptymalizowane spalanie przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia gazu oraz uproszczona procedura uruchamiania urządzenia. Dzięki zastosowaniu rozwiązania „podłącz i korzystaj” połączenie regulatora z urządzeniem, na przykład calorMATIC 470, jest łatwe i szybkie. Do szczególnych, nowych rozwiązań zastosowanych w kotle ecoTEC plus, świadczących o ich optymalnym dopasowaniu do potrzeb użytkownika, należą:

  • ELGA – system elektronicznej regulacji składu mieszanki gazowo-powietrznej w kotle ecoTEC plus gwarantuje optymalne spalanie w każdym czasie, także przy obniżonym ciśnieniu gazu zimą. Dzięki temu kocioł pracuje jeszcze bardziej wydajnie i niezawodnie, zarówno w trybie ogrzewania, jak i przygotowania ciepłej wody.
  • System Comfort Backup – rozpoznaje każde odstępstwo od optymalnych warunków i automatycznie dopasowuje tryb pracy kotła do okoliczności. W ten sposób energia cieplna jest wytwarzana nawet w razie zakłóceń w układzie elektronicznym kotła. Dzięki temu zyskujemy więcej czasu na diagnozę i eliminację usterki.
  • Pompa o wysokiej sprawności – bardzo oszczędnie zużywa energię elektryczną, zapewniając dodatkową oszczędność energii nawet do 76%. Nowa pompa jest w stanie znacznie ograniczyć roczne koszty użytkowania. Dzięki energii przez nią zaoszczędzonej (w porównaniu z pompą jednostopniową) można oglądać telewizję przez około 3000 godzin lub odkurzać przez 180 godzin rocznie. Funkcja ochrony pompy przed blokadą przyczynia się do bezpieczeństwa eksploatacji instalacji.
  • Mikroprocesorowa technika – pozwala na pełną optymalizację procesu spalania. Samoczynna korekta pracy do częściowego obciążenia umożliwia dłuższy jednostkowy czas pracy urządzenia i mniejszą ilość załączeń.