Produkty

Największa niezawodność w doskonałej cenie. Geberit Volex – nowy uniwersalny system zasilania

Dodano 20.07.2018

Nowy system zasilania Geberit Volex łączy w sobie dwie dobrze znane i wielokrotnie sprawdzone technologie: rury wielowarstwowe i połączenia zaciskane. Takie połączenie już od kilku dekad jest synonimem wydajności, bezpieczeństwa i oszczędności. Geberit Volex oferuje kilka zmyślnych usprawnień, ułatwiających montaż i zwiększających zakres zastosowań.

Rury wielowarstwowe Geberit Volex składają się z rury wewnętrznej wykonanej z PE-RT, rury aluminiowej oraz zewnętrznej warstwy ochronnej warstwy PE-RT. Wszystkie zostały połączone środkiem wiążącym. Wewnętrzna warstwa jest w pełni odporna na korozję i bezpieczna w kontakcie z żywnością. Środkowa warstwa aluminiowa sprawia, że rury są sztywne, ale można je zginać; stanowi również barierę przeciwko dyfuzji. Biała warstwa zewnętrzna chroni warstwę aluminiową przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. 

Rury jednowarstwowe do wielu zastosowań

Poza rurami wielowarstwowymi Geberit oferuje również rury jednowarstwowe wykonane z PE-RT. Ich elastyczność pozwala na stosowanie ich w systemach ogrzewania podłogowego, ale można z nich korzystać również w systemach dystrybucji wody pitnej o ciśnieniu roboczym nieprzekraczającym 6 bar. Dostępne są rury jednowarstwowe o średnicach d16 i d20. 

Wielofunkcyjne szczęki mosiężne 

Szczęki zaciskowe Geberit Volex wykonane są z litego mosiądzu. Każdy punkt zacisku zabezpieczony jest dwoma O-ringami. Rury utrzymywane są w miejscu przez okucia ze stali nierdzewnej. Przezroczysty i niezwykle trwały pierścień wskaźnika głębokości wsunięcia ułatwia sprawdzenie przed
zaciśnięciem, czy kształtka została całkowicie wprowadzona do rury. 

Kompleksowa oferta dla systemów grzewczych 

Rodzina produktów Geberit Volex zawiera wszystkie elementy wymagane do instalacji systemów ogrzewania podłogowego, łącznie z rurami rozgałęźnymi, panelami tłoczonymi, wspornikami rurowymi, szynami montażowymi, szafkami na rury rozgałęźne itd. Geberit oferuje również zespół regulatora temperatury umożliwiający klientom wygodne ustawianie temperatury w pomieszczeniu.  

Zatwierdzony 

System Geberit Volex uzyskał niezbędne zatwierdzenia dla zastosowań higienicznych, grzewczych i dystrybucji wody pitnej. Podobnie jak pozostałe produkty Geberit, system Geberit Volex był intensywnie analizowany i przeszedł wiele testów w najsurowszych warunkach. Główny nacisk położono na praktyczność i łatwość obsługi podczas montażu.

Adam Pillich, geberit.pl