Produkty

Nimbus - centralne ogrzewanie energią odnawialną

Nimbus to absolutna nowość – powietrzne pompy ciepła do centralnego ogrzewania od Ariston. Nimbus pozwala na użycie darmowej energii z powietrza, to z niego pochodzi aż do 70% energii użytej do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody.

Dodatkowe oszczędnościw zużyciu energii elektrycznej uzyskano dzięki zastosowaniu elektronicznie modulowanej pompy obiegowej zamiast tradycyjnej. Wieloletnie doświadczenie Ariston pozwoliło na stworzenie pompy ciepła o doskonałych parametrach pracy (już od temperatury zewnętrznej -20ºC!) oraz dodatkowe zabezpieczenie dwoma grzałkami ciągłości pracy urządzenia nawet w ekstremalnie niekorzystnych warunkach.

Efektywność urządzeniazostała z sukcesem potwierdzona praktycznie przez Ariston w warunkach polskich. Wszystkie modele Nimbus (Compact, Flex, Plus) pozwalają na bardzo dokładną regulację mocy, a płytowy wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej zainstalowany w jednostce zewnętrznej zapewnia długą i niezawodną pracę. Każdy z modeli dostępny jest w dwóch wersjach, obsługujących 1 lub 2 strefy grzewcze. Jak wszystkie supernowoczesne urządzenia grzewcze Ariston, Nimbus przystosowany jest do pracy w systemie grzewczym dzięki protokołowi komunikacji BUS BRIDGENET®. Dzięki rozszerzonemu oprogramowaniu systemowego sterownika Sensys niezwykle łatwa jest pełna kontrola pracy urządzenia oraz programowanie czasowe dla stref grzewczych i produkcji ciepłej wody użytkowej.  

Nimbus to bezpieczne i funkcjonalne centralne ogrzewanie energią odnawialną. Kompaktowe wymiary, łatwość instalacji dzięki załączonej konsoli montażowej oraz intuicyjna obsługa pozwala na to, by już dziś cieszyć się ciepłem pozyskanym z odnawialnych źródeł energii.

Ariston Thermo Polska sp. z o.o., ul. Pocieszka 3, 31-408 Kraków, www.ariston.com