Produkty

Nowa generacja kotłów Quadra już w sprzedaży

Dodano 09.06.2014

Specjalnie dla klientów hurtowni Instal-Konsorcjum przygotowaliśmy zupełnie nową odsłonę dobrze znanych kotłów Quadra. Teraz, oprócz dwufunkcyjnych kotłów standardowych QUADRA II z zamkniętą i otwartą komorą spalania, oferujemy Państwu także kotły kondensacyjne QUADRA GREEN w wersjach jedno- i dwufunkcyjnej. Najważniejsze innowacje to nowa konstrukcja z monotermicznymi wymiennikami w kotłach standardowych oraz nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD we wszystkich modelach.

Oferujemy Państwu 2 modele kotłów standardowych Quadra II o mocy 24 kW. Po raz pierwszy będzie można nabyć kotły kondensacyjne Quadra Green w wersji dwufunkcyjnej i jednofunkcyjnej o mocy 25 kW (moce maksymalne c.o./c.w.u. 20 kW/25 kW). Model jednofunkcyjny Quadry Green dostępny jest w szerokiej gamie pakietów z zasobnikami Idra o pojemnościach 100 i 120 litrów i akcesoriami dodatkowymi. Dużym udogodnieniem jest możliwość regulacji temperatury c.w.u. w zasobniku zewnętrznym poprzez panel sterowania kotła. Quadra II i Quadra Green są kompatybilne z akcesoriami marki Beretta oraz z naszymi systemami kominowymi (systemy koncentryczne 60/100 i 80/125 oraz system rozdzielny 80/80). Dzięki zestawowi dwóch stref grzewczych Connect Base istnieje możliwość użytkowania zarówno ogrzewania grzejnikowego, jak i podłogowego.

Wszystkie modele nowej gamy kotłów Quadra mają taki sam panel sterowania oraz 3 kolorowe diody sygnalizacyjne. Dzięki temu sterowanie kotłem kondensacyjnym Quadra Green jest tak samo łatwe i intuicyjne, jak kotłem standardowym Quadra II, a informacje przekazywane poprzez wyświetlacz i diody LED dostarczają pełnej informacji o pracy kotła i możliwych błędach. Standardem we wszystkich modelach nowych kotłów Quadra są wymienniki monotermiczne, które zapewniają wysoce wydajną wymianę ciepła oraz wbudowany moduł regulacji pogodowej, którą można aktywować poprzez podłączenie sondy zewnętrznej. Kompaktowe wymiary kotłów oraz najwyższy stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego IPX5D stwarzają szerokie możliwości instalacji urządzeń w wielu miejscach, co ma szczególne znaczenie w niewielkich mieszkaniach. Dodatkowo kotły wyposażone są w stabilizator gazu i urządzenie jonizacyjnej kontroli powietrza, które odcina dopływ gazu w przypadku zaniku płomienia w palniku. Dzięki tym zabezpieczeniom kotły są bezpieczne dla ich użytkowników. Wszystkie modele wyposażone są w zawór trójdrogowy.

Modele dwufunkcyjne posiadają funkcję wstępnego podgrzania c.w.u., co zwiększa komfort użytkowania urządzenia, a ponadto jest ekonomiczne i ekologiczne.

Kotły Quadra II i Quadra Green produkowane są w Toruniu. Dzięki sprawnej logistyce gotowych produktów i części zamiennych oraz wielostopniowemu systemowi zapewnienia najwyższej jakości, szybko i sprawnie dostarczymy Państwu niezawodny produkt w atrakcyjnej cenie.

Łukasz Darka

www.beretta.pl