Produkty

Nowa grzejniki Purmo - Aura Comfort i Basic

Dodano 17.12.2014

Purmo Aura to nowa linia grzejników konwektorowych, które sprawiają, że nawet pomieszczeniom z dużym przeszkleniem łatwo zapewnić komfort cieplny. Moc i wydajność przy niewielkich rozmiarach to cechy charakterystyczne modeli Aura Comfort, Aura Basic oraz naściennych grzejników Aura Slim.

Nowe modele grzejników konwektorowych Aura Comfort i Aura Basic to rozwiązanie stosunkowo tanie i efektywne. Ich wysoka moc sprawia, że nawet duże pomieszczenia nagrzewają się bardzo szybko. Działanie sił konwekcji, czyli wydmuchiwanie ciepłego powietrza w górę, powoduje, że w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami szyby nie pokrywają się rosą.

Ogrzewanie konwekcyjne wykorzystuje efekt unoszenia się ciepłego, ogrzanego powietrza w całym pomieszczeniu na zasadzie cyrkulacji. Grzejniki konwektorowe Aura niwelują odczucie chłodu bijącego od dużych przeszklonych powierzchni, nawet gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury.

Elementem grzejnym Aury Basic jest miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła ukryty w estetycznej stalowej obudowie, od góry osłonięty perforowaną kratką stalową. Obudowa grzejników Aura nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika grzewczego, co zapobiega utracie energii poprzez promieniowanie do powierzchni szklanych, obniżając tym samym koszty eksploatacyjne. Aura Basic to grzejnik stojący na podłodze, montowany do niej za pomocą estetycznych konsol montażowych. Kratka górna modelu Basic jest wykonana ze stali i jest dostępna w kilku wariantach perforacji.

Aura Basic – dane techniczne:

Szerokość: 146, 186, 236 mm

Długość: od 600 do 2900 mm

Wysokość: 90, 140, 240, 280 mm

Przyłącza wodne: 2 x G 1" – gwint wewnętrzny

Aura Comfort to także grzejnik konwektorowy montowany do podłogi. Różni się od swojego poprzednika ozdobną, trwałą, ażurową, wykonaną z aluminium kratką, przez którą wydobywa się ciepłe powietrze.

Aura Comfort – dane techniczne:

Szerokość: 96, 146, 186, 236 mm

Długość: od 600 do 2900 mm

Wysokość: 90, 140, 240, 280 mm

Przyłącza wodne: 2 x G 1" – gwint wewnętrzny

Doskonałym uzupełnieniem grzejników konwektorowych Aura Basic i Aura Comfort są ich odpowiedniki zawieszane na ścianie – Aura Slim. Grzejniki naścienne Aura Slim Basic i Aura Slim Comfort stanowią doskonałe uzupełnienie standardowej serii grzejników stojących Aura oraz kanałowych Aquilo.

Dzięki niewielkim wymiarom grzejniki Aura Slim nie przykuwają uwagi, a jednocześnie wydajnie ogrzewają pomieszczenia.

Aura Slim Basic oraz Comfort – dane techniczne:

Szerokość: 80, 130, 180, 230 mm

Długość: od 400 do 2000 mm

Wysokość: 140, 240, 280, 350, 500, 650 mm

Przyłącza wodne: 2 x G 1" - gwint wewnętrzny

Grzejniki Purmo Aura mają niewielkie rozmiary i wysoką estetykę wykończenia. Są dostępne w bogatej palecie kolorów RAL, można je więc łatwo dopasować do aranżacji wnętrza.

Robert Skomorowski

www.purmo.pl