Produkty

Nowa kurtyna SLIM firmy FLOWAIR z czujnikiem drzwiowym

Dodano 07.12.2020

Kurtyna, która pasuje do 99% otworów drzwiowychFirma FLOWAIR w swoim portfolio posiada szeroki wybór kurtyn powietrznych. Aby jednak ułatwić klientom dobór – zwłaszcza indywidualnym inwestorom -  FLOWAIR wprowadził uniwersalną kurtynę Slim, która w dyskretny sposób zapewnia komfortowy, wolny od przeciągów klimat wnętrza.

Kurtyna Slim sprawdzi się wszędzie tam, gdzie często otwiera się drzwi, w sklepach, restauracjach, salonach usługowych. Wpisuje się w potrzeby 99% obiektów i skutecznie zabezpiecza otwory drzwiowe o wysokości do 3,2 m.

Zalety kurtyny Slim

To urządzenie typu Plug&Play. Nabudowane przyciski na boku urządzenia umożliwiają dostosowanie bariery powietrznej do potrzeb inwestora. Nie ma potrzeby doposażania kurtyny w dodatkowy sterownik, co ogranicza już na samym początku koszty inwestycyjne. Dodatkowo jako jedyna na rynku kurtyna powietrzna posiada w standardzie wbudowany czujnik ruchu, który  uruchamia kurtynę w momencie wykrycia ruchu w otoczeniu urządzenia. Nie jest potrzebna już żadna dodatkowa automatyka drzwiowa.


Ciekawostki konstrukcyjne
Konstrukcja urządzenia została przemyślana pod wieloma kątami. Np. urządzenie zostało wyposażone w zespół napędowy renomowanej niemieckiej firmy, o bardzo dużej powierzchni czynnej wylotu. Kratka wylotowa została podzielona na dwie, niezależnie regulowane części, aby stworzyć jeszcze skuteczniejszą strugę powietrza.

Przygotowany został jeden zestaw wsporników do trzech długości kurtyn oraz do montażu zarówno poziomego i pionowego, co  znacznie ułatwia już sam zakup i późniejszy montaż urządzenia. Dodatkowo zoptymalizowany kształt urządzenia wraz z otwieraną klapą serwisową pozwala na bezpośredni dostęp do automatyki.
 
 
 
Kurtyna z filtrem powietrza
Kurtynę Slim można doposażyć w łatwo wymienialny, zewnętrzny moduł filtra. Filtr poprawia jakość powietrza, a urządzenie chronione jest przed wnikaniem brudu i innych zanieczyszczeń. Filtr montowany jest na górnej powierzchni urządzenia za pomocą zintegrowanych uchwytów, dzięki temu jest łatwy w montażu i demontażu.

Kurtyna powietrzna, której nie widać i nie słychać
Kurtyna Slim została zaprojektowana zgodnie z zasadą slim design, to znaczy, że projektanci odrzucili wszystko to, co jest niepotrzebne, mając na uwadze umiar i oszczędność formy. Kurtyna Slim nie zaburza charakteru wnętrza i idealnie wpasowuje się w otwór drzwiowy. Dzięki dwóm kolorom w standardzie – głębokiej czerni oraz bieli z czarnymi akcentami – Slim uzupełnia architekturę wnętrz, gwarantując jednocześnie maksymalną oszczędność miejsca. Istnieje możliwość zamówienia kurtyny również w dowolnym kolorze z palety RAL.

Każde urządzenie generuje co najmniej minimalny hałas podczas pracy. Kurtyny w tym przypadku nie są wyjątkiem. Kurtyna Slim została tak zaprojektowana, aby zredukować poziom hałasu. W trybie cichym pracuje ciszej niż toczące się wokół niej rozmowy. Jest niemal bezgłośna, nie wywołując dyskomfortu osób przebywających w jej pobliżu.


FLOWAIR, ekspert i producent urządzeń z branży HVAC, jest członkiem stowarzyszenia EUROVENT. Organizacja ta zrzesza największe firmy z branży, które wspólnie tworzą nowe zalecenia, przedstawiane finalnie Komisji Europejskiej. Specjalna grupa projektowa EUROVENT opracowuje metodykę badań urządzeń, która pozwala na opis skuteczności kurtyn powietrznych oraz rzetelne porównanie ich parametrów. FLOWAIR jako jedyny polski producent uczestniczący w grupie projektowej stworzył stanowisko badawcze do pomiaru skuteczności kurtyn powietrznych. Na podstawie wyników oraz przeprowadzonych testów powstało nowe narzędzie – kurtyna powietrzna Slim, które wpisuje się w potrzeby 99% obiektów i skutecznie zabezpiecza otwory drzwiowe o wysokości do 3,2 m.