Produkty

Nowa seria ceramiki Ideal Standard

Dodano 01.09.2011

Zaprojektowana przez Robina Leviena kompletna seria nowoczesnej ceramiki, otwiera nowy wiek w projektowaniu łazienki. Styl kolekcji poza samą ceramiką (3 wzory umywalek) obejmuje także wanny, meble i akcesoria, które w połączeniu z właściwie dobraną armaturą (decyzja użytkownika) tworzy niepowtarzalny klimat tzw. „total bathroom”.

Trzy umywalki o charakterystycznych miękkich kształtach i wysokim brzegu: Sphere, Cube, Arc, to  tylko początek zabawy dla użytkownika w projektowaniu własnych rozwiązań, który tworzy dla siebie łazienkę inną odwszystkich, które do tej pory znał. Seria Connect składa się z piętnastu różnych typów umywalek, kompaktów, misek wiszących, bidetów, różnych typów mebli, wielkiegowyboru wanien (pięć rozmiarów) z systemem Ideal Flow (ukryty przelew), z trzech typów luster oraz z trzydziestu różnych akcesoriów.

Z serią Connect możemy stworzyć:

  • praktyczną łazienkę dla całej rodziny,
  • elegancki pokój kąpielowy,
  • łazienkę połączoną z toaletą,
  • łazienkę dla gości (drugą w domu), itd.

Serii Connect, oferuje kompletne rozwiązania bez żadnych kompromisów.Piękno serii Connect wyraża się w różnorodności i w indywidualności.

Historia Ideal Standard rozpoczyna się w roku 1872, kiedy to John B. Pierce otworzył sklep metalowy w Ware, w Massachusetts. Sklep na tyle dobrze prosperował, że Pierce postanowił utworzyć Pierce Steam Heating Company, która to w roku 1892 stała się American Radiator Company. W roku 1929, w wyniku fuzji  z The Standard Sanitary Manufacturing Company powstała American Radiator & Standard Sanitary Corporation, znana później pod skróconą w 1948 r. nazwą American Standard. Produktypołączonych firm znalazły się w połowie merykańskich i europejskich domów. 

W 1968 r. do korporacji dołączyło także Wabco (systemy hamulcowe), a w 1984 Trane (klimatyzatory). W lipcu 2007 r. American Standard podpisało umowę o sprzedaży sanitarnej części firmy – Bath &Kitchen – liderom amerykańskiej branży inwestycyjnej  Bain Capital LLC. Od 1 listopada 2007 r. firma funkcjonuje pod nazwą Ideal Standard International. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania łazienkowe, skupia się na tym, aby stosować najnowsze osiągnięcia techniki, korzystając z pomocy znanych na świecie projektantów oraz stosując najnowsze technologie. Ideal Standard chce być odpowiedzialnym, rozpoznawalnym liderem kreującym branżowe trendy, respektującym najwyższe wartości, dbającym o doskonałe relacje z pracownikami, partnerami i  klientami.Działalność firmy skupia się wokół 3 głównych założeń: designie, funkcjonalności i innowacjach.

www.idealstandard.pl