Produkty

Nowa seria pomp ciepła w ofercie marki Viteco

Dodano 02.01.2019

Nowe modele pomp ciepła serii Viteco HP to nowa odsłona urządzeń Viteco przeznaczonych do ogrzewania/chłodzenia budynków oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy te występują w 7 wariantach modelowych: HP 7, HP 10, HP 15, HP 20, HP 35, HP 45 i HP 70. Odzysk energii w 80% z powietrza atmosferycznego powoduje, że jesteśmy w stanie obniżyć koszt przygotowania c.w.u. do 80%, a koszt ogrzewania budynku do 50% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Seria pomp ciepła Viteco HP została zaprojektowana w taki sposób, aby z jednej strony zapewnić łatwość montażu instalacyjnego, a z drugiej strony zagwarantować Użytkownikowi prostą obsługę – struktura monoblok łączy w sobie te cechy. 

Urządzenia te przeznaczone są do montażu zewnętrznego – trwała obudowa wykonana ze szlifowanej stali nierdzewnej na długie lata zapewni zarówno wysoką estetykę, jak i niezawodną pracę pompy ciepła.Innowacyjne rozwiązania techniczne zawarte w pompach ciepła Viteco HP sprawiają, że urządzenia te charakteryzują się wysokim wskaźnikiem COP w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych dla powietrza zasysanego: od -25°C do +43°C. Urządzenie wyposażone jest w przewód grzejny tacy skroplin oraz drugi przewód grzejny kanału odpływu skroplin  – wszystko po to, by skutecznie zabezpieczyć całe urządzenie przed niepożądanym zamarznięciem skroplin. 

Pompa ciepła Viteco HP dzięki swojej kompaktowej budowie idealnie nadaje się do modernizacji istniejącego układu grzewczego lub do tworzenia nowych systemów i układów ogrzewania. Montaż pompy ciepła odbywa się bez ingerencji w grunt; zbędne są jakiekolwiek odwierty czy też prace ziemne odkrywkowe. 

Pompy ciepła serii Viteco HP są urządzeniami rewersyjnymi, co oznacza, że potrafią one zarówno ogrzewać, jak i chłodzić pomieszczenia.

Pompa ciepła Viteco HP wykorzystuje technologię EVI, dzięki której możliwa jest praca w temperaturach nawet do -25°C! Kompresor scroll w połączeniu z elektronicznym zaworem rozprężnym i precyzyjnym wykonaniem całego układu chłodniczego spowodowały, że urządzenie osiągnęło klasę energetyczną A+. Ochrona hydrofilowa parownika bardzo długo utrzymuje go w dużej czystości, a ewentualne zabrudzenia usuwane są bez większych problemów.

 

Najwyższa jakość w standardzie pomp ciepła Viteco HP:  

• kompresor Scroll z technologią EVI, 

• innowacyjna automatyka sterująca, z przejrzystym dotykowym wyświetlaczem, 

• możliwość  podłączenia do każdej istniejącej instalacji, 

• cichobieżny wentylator, 

• skraplacz pompy ciepła w postaci wymiennika Schell in Tube, 

• parownik pompy ciepła pokryty powłoką hydrofilową, 

• elektroniczny zawór rozprężny EEV  

• wbudowana mata grzejna tacy skroplin – skuteczne odprowadzanie każdej ilości skroplin we wszystkich warunkach atmosferycznych, 

• gwarancja – do 5 lat.

Pompa ciepła Viteco HP nie posiada wbudowanych grzałek elektrycznych – źródło szczytowe, które musi być zawsze zainstalowane, zostało pozostawione do wyboru przez Użytkownika. Może to być zarówno kominek z płaszczem wodnym, kocioł gazowy lub kocioł na paliwa stałe, jak również zewnętrzna grzałka elektryczna.  

 

Seria X9 pomp ciepła Viteco do c.w.u. 

Seria pomp ciepła do ciepłej wody Viteco X9 to kompletna linia urządzeń zarówno zbiornikowych, jak i bez zbiornika wody. Do wyboru jest pompa z zasobnikiem 200 l z wbudowaną wężownicą, pompa z zasobnikiem 300 l z jedną bądź dwiema wężownicami oraz pompa bez wbudowanego zasobnika do montażu z zasobnikami zewnętrznymi. Całą serię charakteryzuje ujednolicony design, konstrukcja wewnętrzna oraz system sterowania. Panel obsługowy ma postać ekranu dotykowego z dużym, kolorowym i czytelnym wyświetlaczem. Dodatkowym atutem jest możliwość sterowania całym urządzeniem za pomocą dowolnego zewnętrznego urządzenia (smartfon, tablet, itp.) z oprogramowaniem Android. Można wówczas kontrolować pompę ciepła z dowolnego miejsca w danym obiekcie. Wszystkie króćce przyłączeniowe zasobnikowych pomp ciepła zostały przeniesione do tyłu urządzenia – dzięki temu stały się one uniwersalne przy różnorodnych montażach hydraulicznych (podejścia hydrauliczne z prawej bądź lewej strony). Elementem wyróżniającym model HPWT X9 jest dodatkowo podniesiona moc grzewcza do 3,6 kW. Dzięki temu z powodzeniem można podłączyć to urządzenie do zasobników aż do pojemności 500 l. Wszystkie pompy serii X9 zostały sklasyfikowane w klasie energetycznej A+. 

Elementy charakterystyczne serii X9  

• sprężarka Panasonic,

• zbiorniki i wężownice pomp BPC X9 wykonane ze stali nierdzewnej,

• atest higieniczny PZH pompy HPWT X9,

• ujednolicone sterowanie dla wszystkich modeli – komfort dla instalatora,

• dotykowy panel sterowniczy,

• sterowanie ze smartfona poprzez aplikację,

• możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat,

• nowoczesny design – klasa energet. A+.