Produkty

Nowe produkty Grundfos do podnoszenia ciśnienia wody – JP

Dodano 12.06.2019

Jednostopniowe pompy samozasysające Grundfos są postrzegane przez odbiorców jako urządzenia niezawodne o długim okresie żywotności, sprawdzające się w wymagających warunkach i niedrogie. Zostały wprowadzone na rynek na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia jako pompy JP5 i JP6. Grundfos wprowadza od pierwszego lutego 2019 roku nowy, unowocześniony typoszereg pomp dla  podnoszenia ciśnienia wody JP.

 

Dostępne są cztery modele pomp o maksymalnej wysokości podnoszenia od 42 do 50 m i maksymalnej wydajności od 3 do 5 m3/h, a także zestawy hydroforowe ze zbiornikiem poziomym, pionowym i sterownikiem ciśnienia PM1. Wszystkie nowe, gotowe tylko do podłączenia elektrycznego zestawy hydroforowe.

Hydrofory z 20-litrowym zbiornikiem ciśnieniowym poziomym i 18-litrowym pionowym umożliwiają automatyczny start/stop przy ciśnieniu załączania 2,2 bara, natomiast wyposażone w sterownik ciśnienia PM1, oprócz automatycznego załączania przy ciśnieniu 1,5 bara, posiadają zintegrowany zawór zwrotny, zabezpieczenie przed suchobiegiem oraz przed niewielkimi wyciekami wody z instalacji.

Kompaktowa budowa, niewielkie rozmiary (długość x szerokość x wysokość: 403x193 x302 mm) oraz niski poziom hałasu do 68 dB zapewniają komfort użytkowania ich w pomieszczeniach mieszkalnych.

Maksymalna temperatura otoczenia nawet 55°C, a temperatura medium do 60°C. Posiadają zabezpieczenie przed przeciążeniem termicznym. Nie jest wymagana żadna dodatkowa ochrona silnika.

Pompy JP znane są z bardzo dobrych zdolności do zasysania. Skutecznie zasysają wodę z wysokości nawet do 8 m, gwarantując niezawodną i stabilną pracę nawet jeżeli
w przewodzie ssawnym znajdują się niewielkie ilości piasku i powietrza.

Pompa jest produkowana zgodnie z przepisami europejskimi dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Posiada certfykaty i atesty higieniczne najważniejszych organizacji wyznaczających standardy dla produktów do wody i jej dystrybucji takich jak ACS, WRAS PZH, NSF. 

 

www.grundfos.pl/gwarancja