Produkty

Nowe systemy grup pompowych DN 25 concept by Womix do 40 i 73 kW

Dodano 03.09.2018

Często zdarza się, że w kotłowni brakuje miejsca na urządzenia centralnego ogrzewania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziliśmy do sprzedaży nowe systemy zabudowy kotłowni. Oba skonstruowane zostały w celu ułatwienia montażu grup pompowych concept oraz zmaksymalizowania kompaktowości oferowanych systemów centralnego ogrzewania przy zachowaniu ich funkcjonalności.

Nowe systemy do mocy 40 kW i 73 kW

Stworzone przez nas nowe systemy pozwalają zaoszczędzić znaczą ilość cennej przestrzeni w kotłowni. Poprzez wykorzystanie belki z króćcami podłączeniowymi po obu stronach zmniejszono długość rozdzielacza, a co za tym idzie całego systemu. Taka konstrukcja pozwala na podłączenie grup pompowych od góry i dołu belki. System do 40 kW składa się z wybranych grup pompowych w zależności od potrzeby klienta (do wyboru 3 rodzaje GP, GP-T i GP-TC), zwrotnicy hydraulicznej ZH MINI – DN 25 oraz rozdzielacza RGP 70 2/3F lub RGP 70 3/5F – DN 25. Zwrotnica oraz rozdzielacz zostały zaprojektowane i dopasowane specjalnie do tego systemu. System do 73 kW składa się ze standardowej zwrotnicy ZH 32 – DN 32, rozdzielaczy RGP 100 2/3F, RGP 100 3/5F – DN 25 lub RGP 4/7F – DN 25, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego systemu, oraz grup pompowych. Oba systemy cechuje niezawodność, kompaktowość oraz łatwość w montażu. Ważne jest to, aby przy montażu zwrócić uwagę na grupy skierowane w dół, które mają odwrócone strony zasilania i powrotu (inaczej niż w standardzie).

Rozdzielacze centralnego ogrzewania RGP stosowane w nowych systemach DN 25

Wszystkie wymienione powyżej rozdzielacze wykonane zostały ze stali i zbudowane są z dwóch oddzielonych od siebie komór, zasilającej i powrotnej. Fabrycznie posiadają wyjście DN 25 po stronie zasilającej dla podłączenia grupy bezpieczeństwa. Oprócz tego posiadają izolację ograniczającą do maksimum straty ciepła. Aby umożliwić montaż rozdzielacza na ścianie, można zastosować uchwyty naścienne DELTA (do rozdzielaczy RGP 100) lub uchwyty typu L (do rozdzielaczy RGP 70).

Zwrotnice hydrauliczne ZH stosowane w nowych systemach DN 25

Zwrotnica hydrauliczna ZH MINI – DN 25 wykonana została ze stali. Fabrycznie wyposażona jest w izolację oraz w podłączenie dla czujnika temperatury. W zestawie znajduje się tulejka nurnikowa do czujnika temperatury 1/2". Jej wymiary pozwalają zastosować ją w opisywanym systemie do 40 kW. Zwrotnica hydrauliczna ZH 32 – DN 32 wykonana została ze stali. Fabrycznie wyposażona jest w izolację, dwa podłączenia dla czujnika temperatury i odpowietrznika (mufa 1/2") od górnej strony oraz podłączenie spustu (mufa 1/2") od dolnej strony.
W zestawie znajdują się odpowietrznik 3/8" z zaworem stopowym 1/2", tulejka nurnikowa do termometru 1/2", zawór spustowy 1/2", cztery śrubunki 1 1/4" żeliwne oraz uchwyty naścienne.