Produkty

Nowoczesne systemy sterowania SALUS Smart Home

Dodano 10.10.2019

Dzisiejsza technologia w pełni pozwala na to, aby móc automatycznie sterować ogrzewaniem, za pomocą urządzeń mobilnych. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem zapewnia wygodę i ułatwia nam codzienne życie. Bez względu na to, gdzie się znajdujemy, mamy możliwość ciągłej kontroli domowej instalacji grzewczej i temperatury w każdym pomieszczeniu. Racjonalne gospodarowanie energią wiąże się nie tylko z naszym komfortem, ale również z oszczędnościami.

 

Sterowanie ogrzewaniem zapewniają nowoczesne regulatory pokojowe, dzięki którym każdy użytkownik może łatwo dopasować temperaturę do własnych preferencji, wykonywanych czynności, przeznaczenia pomieszczeń oraz pory dnia tak, by zawsze dobrze się czuć we własnym domu.

Ogrzewanie pod kontrolą – system SALUS Smart Home

W przypadku ogrzewania konwencjonalnego można regulować temperaturę za pomocą sterownika, jednak automatyka znacznie ułatwia obsługę instalacji i pozwala na dokładniejsze dopasowanie temperatury w domu do naszych potrzeb. Przy ogrzewaniu podłogowym nie ma żadnych wątpliwości, że trzeba zainwestować w regulatory, tym bardziej, jeśli mamy możliwość zainstalowania aplikacji, która pozwoli nam na sterowanie ogrzewaniem przez Internet.

 

Aplikacja SALUS Smart Home pozwala na sterowanie ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym, elektrycznym lub w układzie mieszanym. Zapewnia ona pełen komfort użytkowania – możemy sterować ogrzewaniem siedząc wygodnie w fotelu lub będąc poza domem. Aplikacja obsługuje system SALUS Smart Home, który już wkrótce zostanie poszerzony o nowoczesny, super cienki regulator QUANTUM w wersji bezprzewodowej SQ610RF oraz przewodowej SQ610. Wyróżnia go niesamowicie cienka bryła (tylko 8.75 mm bez klapki) oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy, który wystarczy naładować raz na sezon grzewczy za pomocą kabla micro USB. SQ610 ma także czujnik wilgotności, który pozwoli idealnie dobrać parametry ogrzewania do warunków panujących w pomieszczeniach. Instalacja tego regulatora przebiega w łatwy i szybki sposób, a dodatkowo jest on uniwersalny, ponieważ może regulować temperaturę nie tylko w ogrzewaniu grzejnikowym i podłogowym, ale i w elektrycznym. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z systemem Amazon ALEXA oraz Google Home, dzięki czemu możesz sterować inteligentnym domem głosowo. Urządzenie to znakomicie komponuje się z innymi produktami firmy SALUS Controls, ponieważ można je zintegrować z resztą systemu Smart Home za pomocą inteligentnej bramki UGE600, która poszerzy jego możliwości i pozwoli Ci sterować urządzeniami przez Internet.

Twój Dom – Twoje Reguły!

W ramach jednego systemu SALUS Smart Home możliwa jest współpraca nawet kilku urządzeń. Jego funkcjonalność użytkowa wynika z możliwości sprecyzowania reguł OneTouch. Ich personalizacja pozwala na sterowanie zarówno urządzeniami, jak i grupami urządzeń. Użytkownik może też tworzyć własne zależności między poszczególnymi elementami systemu (czyli kreować scenariusze zdarzeń), dzięki czemu inteligentny dom obsługiwany jest w sposób bardziej ekonomiczny i bezpieczny. Producent oferuje również aktywator reguł OneTouch w formie bezprzewodowego przycisku SB600, który uruchomi ustawione przez Ciebie scenariusze zdarzeń. To samo urządzenie może służyć również jako przycisk alarmowy. W sytuacji, kiedy nastąpi odłączenie systemu OneTouch od Internetu, to reguły zapisane w jego pamięci UGE600 nadal działają.

System SALUS Smart Home oferuje możliwość rozbudowy w dowolnym momencie. Właściwe sterowanie ogrzewaniem poszerzone o produkty Smart to pewna droga do komfortowego i ekonomicznego systemu.

Stosowanie takiego rozwiązania umożliwia sterowanie lokalne, jak i z dowolnego miejsca poza budynkiem. Bez względu na porę roku Twój dom ma być bezpieczny, wygodny, a przy tym oszczędny. Poszerz swój system o elementy takie jak sterownik do rolet RS600, który pomoże Ci zadbać o Twoje bezpieczeństwo oraz prywatność czy czujnik zalania WLS600, który obniży do minimum skutki zniszczeń spowodowanych wyciekiem wody i konieczność renowacji pomieszczeń czy sprzętów. SALUS Controls w swojej ofercie posiada również urządzenia takie jak czujnik dymu SD600, który zaalarmuje Cię sygnałem dźwiękowym, świetlnym, SMS-em lub e-mailem natychmiast po wykryciu dymu w pomieszczeniu. Z urządzeniami SALUS Smart Home stworzysz swój inteligentny dom.

Poznaj  pełną ofertę na www.salus-controls.pl  oraz www.salus-smarthome.pl.