Produkty

Nowości od ESBE

Dodano 29.11.2011

Firma ESBE poszerza ofertę produktów do układów na paliwa stałe o termiczny zawór bezpieczeństwa VST112.

Do produktów firmy ESBE wprowadzonych na rynek w ubiegłym roku - regulatora ciągu ATA200 i termostatycznego czujnika temperatury spalin CFT150 - dołączył obecnie termiczny zawór bezpieczeństwa VST112.


Termiczny zawór bezpieczeństwa VST112 chroni kotły na paliwo stałe przed przegrzaniem w zamkniętych systemach grzewczych zgodnie z obowiązującą normąEN 12828. W systemach tego typu dopuszczalna maksymalna moc grzewcza może wynosić do 100 kW. Termiczny zawór bezpieczeństwa jest zatem niezbędnym elementem wyposażenia kotłów na paliwo stałe. Zawór pełni funkcję nadmiarowego zaworu ciśnieniowego, otwieranego w przypadku wzrostu temperatury. Sterowanie zaworem odbywa się za pomocą dwóch niezależnych czujników temperatury.

 

 

 


Regulator ciągu ATA200

Regulator ciągu ESBE serii ATA200 służy do regulacji temperatury kotłów na paliwo stałe przez zmianę dopływu powietrza. Nie wymaga okablowania elektrycznego ani skomplikowanego montażu.

 

Termostatyczny czujnik temperatury spalin CTF150

Termostatyczny czujnik temperatury spalin ESBE jest przeznaczony do sterowania włączaniem/wyłączaniem pomp cyrkulacyjnych i termoregulatorów. Wyposażony jest w próbnik temperatury podłączony do modułu przełączającego. Moduł przełączający może służyć do sterowania zasilaniem elektrycznym pompy cyrkulacyjnej lub termoregulatora ze zintegrowaną pompą cyrkulacyjną. Termostat można z łatwością ustawić na dowolną temperaturę z zakresu od 20°C do 240°C, przekręcając pokrętło nastawcze.