Produkty

Nowości Viteco

Dodano 17.12.2012

Rok 2013 to rok sporych zmian w ofercie Viteco, ponieważ kolektor ES1V/2,0 o powierzchni czynnej 1,86 m2 został recertyfikowany. Jego sprawność optyczna wzrosła z 76% do 80%, dlatego od 2013 r. we wszystkich specyfikacjach technicznych niniejszego kolektora pojawiać się będzie właśnie ta wartość.

Od lat wielką popularnością cieszą się kolektory harfowe miedziane ES1V/2,65 o powierzchni czynnej 2,45 m2, których sprawność optyczna również osiąga poziom 80%. Wzrost tego wskaźnika w kolektorach ES1V/2,0 stanowi dowód na to, że jakość produktów Viteco jest wciąż udoskonalana, a wszyscy zaangażowani w ich powstawanie dokładają starań, by nadal poprawiać parametry jakościowe kolektorów Viteco.

Nowe produkty w ofercie – kolektory meandryczne

Nowoczesne rozwiązania materiałowe i hydrauliczne produktów Viteco pozwalają dostosować ofertę do potrzeb każdego klienta. W gamie kolektorów tej marki w styczniu 2013 r. pojawią się trzy typy kolektorów meandrycznych: ES2V/2,0, ES2V/2,5 oraz ES2H/2,65.

Kolektor meandryczny miedziany ES2V/2,65 o powierzchni czynnej 2,44 m2 jest idealnym kolektorem przeznaczonym dla większych instalacji solarnych (budynki użyteczności publicznej, budynki wielomieszkaniowe), ponieważ ze względu na jego meandryczną budowę istnieje możliwość zamontowania nawet do 10 sztuk baterii.

W ofercie Viteco pojawi się również dodatkowe rozwiązanie – wspomniany wyżej kolektor w wersji poziomej o oznaczeniu ES2H/2,65. Produkt ten stanowić będzie idealny wybór w przypadku niestandardowych uwarunkowań zagospodarowania instalacji solarnej. W obu wersjach – pionowej i poziomej – kolektory serii ES2 są idealnym narzędziem inwestycyjnym.

W poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań materiałowych marka Viteco, jako jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce, wprowadziła do oferty kolektor w 100% zbudowany z aluminium, którego atrakcyjność cenowa w stosunku do wysokiej sprawności optycznej (tj. 81%) sprawiła, iż stał się on hitem 2012 r. jeśli chodzi o instalacje solarne wykonywane w domach jednorodzinnych.

Wysokiej jakości wykonanie

Wszystkie kolektory Viteco wykonane są z jednego giętego profilu chronionego Europejskim Wzorem Przemysłowym. Produkty te, bez względu na ich powierzchnię, posiadają obudowę w postaci ramy wykonanej z jednego giętego profilu głównego, obudowa zamknięta jest od spodu blachą aluminiową, zaś pokrywa wykonana jest ze specjalnego, wysokoprzepuszczalnego szkła solarnego. Sposób mocowania szyby zapewnia szczelność obudowy oraz ograniczenie naprężeń cieplnych bez stosowania uszczelek gumowych.

Wszystkie kolektory Viteco posiadają 10-cioletni okres gwarancji na zachowanie podstawowych parametrów technicznych. Większość z nich posiada międzynarodowy znak jakości Solar Keymark, w związku z czym zarówno osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, jak i inne instytucje mogą ubiegać się o dofinansowanie z NFOŚ na realizację inwestycji związanych z zakupem i montażem kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej.

Uniwersalny montaż

Systemy mocowań kolektorów słonecznych marki Viteco zostały zaprojektowane uniwersalnie, aby możliwy był szybki, trwały i bezpieczny montaż kolektorów na wszystkich rodzajach dachów spadzistych, wewnątrz połaci dachu oraz na powierzchniach płaskich.

Od 2013 r. wszystkie systemy montażowe dla dachów pokrytych dachówką ceramiczną będą dostępne w nowym standardzie – zostaną wzbogacone o specjalną taśmę/piankę ochronną, pozwalającą uniknąć uszkodzeń powierzchni dachu, na której zamontowane będą kolektory.

Płyn solarny, który występuje w ofercie Viteco, został niedawno ulepszony i obecnie posiada stężenie gwarantujące niezamarzanie w temperaturze -30°C, z przeznaczeniem dla kolektorów miedzianych oraz aluminiowych. Płyn do kolektorów aluminiowych jest wzbogacony dodatkowo o specjalne inhibitory korozji, które uniemożliwiają korozje elementów instalacji i samego kolektora z absorberem aluminiowym.

www.viteco.pl