Produkty

Nowy wymiennik poziomy Elektromet

Dodano 20.08.2013

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Elektromet z początkiem wiosny 2013 r. wprowadziła na rynek nowy wymiennik poziomy typu WGJ-g Max 160 z innowacyjną wężownicą.

Wymiennik poziomy o pojemności 160 litrów jest zbiornikiem niezwykle zbalansowanym. Jego gabaryty (średnica w izolacji 60 cm – długość 100 cm), nieco „bączkowate”, stanowią zaletę, gdyż przy niewiele większej średnicy oraz zbiorniku krótszym aż o 30 cm w stosunku do wymiennika o pojemności 140 l można otrzymać o 20 l ciepłej wody więcej!

Kolejnym atutem jest innowacyjna wężownica, której nowatorski kształt pozwolił na uzyskanie powierzchni wymiennika 0.65 m2, czyli tyle ile obecnie w wymienniku WGJ-g Max 200 l!

Moc grzewcza uzyskiwana przez wężownicę o tej powierzchni wynosi około 15.5 kW dla parametrów zasilania 70/10/45°C.

Wężownica to nie tylko zwiększenie powierzchni wymiennika.

Dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu w dolnej części zbiornika uzyskano zwiększenie efektywności energetycznej wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz poprawę charakterystyki pracy wymiennika dzięki uzyskaniu efektu konwekcji rotacyjnej, powodującej rotację wody ciepłej wewnątrz wymiennika.

Dodatkowo wężownica pracująca w otoczeniu zimnej wody, a taka będzie się utrzymywała w dolnej części zbiornika, pracuje efektywniej z mocą maksymalną w porównaniu z tradycyjnymi wężownicami. W zbiorniku z tradycyjną wężownicą o kształcie litery „U” w trakcie nagrzewania górnej części zbiornika, spada efektywność górnego zwoju wężownicy, gdyż różnica temperatur jest niewielka i dogrzanie pozostałej ilości wody w zbiorniku nie następuje tak szybko. Przy nowej wężownicy efekt ten został zminimalizowany, dzięki czemu ciepło przekazywane do zbiornika jest lepiej wykorzystywane do potrzeb wytwarzania c.w.u. Użytkownik wymiennika otrzyma większą ilość ciepłej wody użytkowej szybciej niż w standardowych wymiennikach.

Kolejnym atutem wymiennika typu WGJ-g Max 160 jest bardzo dobra izolacja termiczna. Wykonana z czarnego polistyrenu o grubości 45 mm zapewnia niskie dobowe straty energii.

Ciepło, dzięki kompaktowym gabarytom zbiornika, jest oddawane przez małą powierzchnię. Ciemny styropian nadaje zbiornikowi bardzo estetyczny wygląd, co jest ważne nawet w przypadku umieszczenia go w kotłowni.

Istnieje możliwość dokupienia do wymiennika WGJ-g Max 160 l wyprodukowanych przez firmę Elektromet zestawów wsporników do zawieszenia zbiornika na ścianie. Wsporniki dopasowane do średnicy zbiornika oraz do jego ciężaru zaoszczędzą czas przeznaczony na montaż zbiornika, a także zapewniają właściwe usytuowanie.