Produkty

Oczyszczalnie ścieków BioKem - nowość Wavin

Dodano 31.07.2012

Wavin właśnie poszerzył ofertę o kompaktowe biologiczne oczyszczalnie ścieków BioKem 6-90 RLM (równoważna liczba mieszkańców) - urządzenia idealne na obszarach, na których budowa kanalizacji sanitarnej jest ekonomicznie nieuzasadniona. Niektórzy z was mieli okazję oglądać model BioKem 6EN podczas tegorocznej ekspozycji Wavin na targach WodKan 2012 w Bydgoszczy.

Wszystkie modele BioKem pracują w oparciu o technologię SBR - sekwencyjnego reaktora biologicznego. Dzięki zastosowaniu tej jednej z najnowocześniejszych technologii oczyszczania ścieków, całość procesów oczyszczania zblokowana jest w jednym zbiorniku. Oczyszczone ścieki są w pełni bezpieczne dla środowiska, dzięki czemu mogą być rozsączane w gruncie lub kierowane do naturalnych odbiorników.

Urządzenia zaprojektowane są jako energooszczędne - przykładowo model oczyszczalni BioKem 6 EN dla domu jednorodzinnego zużywa < 1kWh/dobę. Dla mniejszych oczyszczalni, które mogą być lokalizowane na działce użytkownika, zadbaliśmy o estetykę i ergonomię szachtu serwisowego, który wpasowuje się w krajobraz działki i jednocześnie zapewnia wygodny dostęp do obsługi w trakcie eksploatacji.

Fiński Instytut ds. Ochrony Środowiska SYKE - laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską - przeprowadził badania efektywności oczyszczania ścieków przez BioKem zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 12566-4 +A1:2009 załącznik B. Raport z badań oraz deklaracja zgodności CE dla modeli BioKem 6-50 są potwierdzeniem doskonałych wyników oczyszczania uzyskanych przez tę oczyszczalnię.

Oczyszczalnie BioKem spełniają wymagania techniczne stawiane oczyszczalniom przez program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego".

Dostępne modele 6-90 RLM (równoważna liczba mieszkańców) o wydajności od 0,9- 13,5 m3/dobę umożliwiają obsługę zarówno domu jednorodzinnego, kilku gospodarstw domowych, jak również szkół czy osiedli np. ciągów domów w zabudowie szeregowej.

Oczyszczalnie BioKem mogą oczyszczać ścieki z gospodarstw zamieszkałych przez cały rok, jak również - dzięki opcjonalnemu modułowi Nutrient - z obiektów działających czasowo, np. domków letniskowych, pensjonatów. Dzięki usuwaniu ze ścieków fosforu i azotu sprawdzą się na terenach o podwyższonych wymaganiach ochrony środowiska, np. Natura 2000. Dzięki BioKem zaspokajamy potrzeby życia codziennego, chroniąc środowisko naturalne.