Produkty

Pelmax - kotły peletowe najwyższej klasy

Dodano 15.05.2015

Nowoczesne kotły peletowe Pelmax (5 Klasa wg EN-303-5-2012) produkowane w fabryce NIBE-BIAWAR w Białymstoku charakteryzują się w pełni automatyczną pracą, komfortem obsługi oraz niskim kosztami eksploatacji. Z naszych linii produkcyjnych schodzi kilka tysięcy kotłów peletowych rocznie!

Kotły Pelmax to w pełni automatyczne urządzenia grzewcze, wyposażone w mikroprocesorowe sterowanie Fuzzy Logic II, przystosowane do efektywniejszego i bardziej ekonomicznego spalania peletu drzewnego.

Dostępne moce znamionowe urządzeń 20 i 30 kW oraz możliwości modulacyjne zestawu w zakresie 30-100% pozwalają na precyzyjne dopasowanie mocy źródła ciepła do indywidualnych wymagań, sprawiając, że produkty te znajdują idealne zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, obiektach handlowych czy pensjonatach.

Dzięki połączeniu kotła Pelmax z palnikiem zrzutkowym, dedykowanym podajnikiem oraz zasobnikiem peletu o pojemności 300 lub 500 litrów otrzymujemy zestaw, który w okresie nawet największego zapotrzebowania jest w stanie niemal bezobsługowo dostarczyć nam niezbędne ciepło na potrzeby c.o. oraz do produkcji c.w.u., gwarantując niezwykle wysoki komfort użytkowania.

Kotły Pelmax w standardzie wyposażone są w system automatycznego inicjowania zapłonu, automatycznego czyszczenia rusztu palnika oraz kanałów spalinowych, co zapewnia optymalną pracę urządzeń. Wysoką sprawność cieplną kotłów Pelmax, przy jednocześnie bardzo niskiej emisji zanieczyszczeń, potwierdza certyfikat najwyższej 5 klasy normy EN 303-5:2012.

Bogata oferta akcesoriów do urządzeń Pelmax daje olbrzymie możliwości rozbudowy układów centralnego ogrzewania i c.w.u. (opcja rozbudowy do 16 obiegów grzewczych, w tym 2 obiegi c.w.u., sterowanie zbiornikiem buforowym, instalacją solarną itp.)

Najnowszym akcesorium jest moduł internetowy BIA24.net umożliwiający zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym poprzez serwis internetowy, z możliwością konfiguracji parametrów.

Podczas targów ISH 2015 we Frankfurcie firma NIBE-Biawar zaprezentowała nowy, w pełni automatyczny kocioł Pelmax o mocy 12 kW. Dla urządzenia dedykowany jest zasobnik peletu o pojemności 200 l wraz z podajnikiem umieszczonym w nowoczesnej obudowie. Przedstawione urządzenie jest idealnym źródłem ogrzewania do domów o powierzchni grzewczej do 150-180 m2.

Kolejną zaprezentowaną nowością był kocioł Pelmax Touch 20 kW z mikroprocesorowym regulatorem wyposażonym w kolorowy panel dotykowy. Nowe urządzenie będzie stanowiło następcę kotła Pellux 200 o mocy 20 kW. Kocioł w standardzie posiada m.in. wbudowaną pompę obiegową c.w.u., trójdrogowy zawór mieszający z siłownikiem do współpracy z instalacją c.o., system automatycznego czyszczenia rusztu i wymiennika kotła oraz automatyczny system sterowania pogodowego, zawierający czujniki temperatury zewnętrznej oraz czujniki temperatury wody grzewczej.

Zaprezentowane nowości zostaną wprowadzone do oferty NIBE-Biawar jeszcze w 2015 r.

Paweł Radkowski
www.biawar.com.pl