Produkty

Płyty izolacyjne akustyczne QIK

Dodano 15.03.2013

Stale zmieniający się rynek materiałów budowlanych wymusza również na producentach materiałów izolacyjnych wprowadzanie coraz to nowszych, a co za tym idzie lepszych technicznie rozwiązań do izolacji termicznej, a w ostatnich latach również izolacji akustycznej budynków. W związku ze wzrostem standardu życia zmieniają się również wymagania dotyczące komfortu związanego z mieszkalnictwem. Od wielu lat podstawowym produktem stosowanym do izolacji termicznej budynków był styropian.

W związku z powyższym rynek wymusił także opracowanie produktu spełniającego zarówno wymagania izolacyjności termicznej, jak i akustycznej, czego efektem było wprowadzenie do oferty QIK płyt izolacyjnych akustycznych.

Dotychczas w budynkach mieszkalnych podstawowym gatunkiem styropianu stosowanym do izolacji podłóg były standardowe płyty izolacyjne QIK, które zapewniały bardzo dobrą izolacyjność termiczną, jednakże nie wpływały na poprawę izolacyjności akustycznej. W budynkach wielokondygnacyjnych niezbędne dla poprawy komfortu życia było zatem wprowadzenie rozwiązania, które łączyłoby w sobie zarówno poprawę izolacji termicznej, jak i akustycznej.

Płyty izolacyjne akustyczne QIK produkowane są w technologii kilkukrotnego spieniania, a następnie kilkukrotnego prasowania w celu uzyskania elastyczności. Ze względu na specyfikę produkcji spada gęstość pozorna wyrobu względem np. standardowej płyty izolacyjnej QIK, a co za tym idzie nie może być on stosowany w miejscach wymagających podwyższonej wytrzymałości na obciążenie (garaże, hale przemysłowe).

Poniżej przedstawiamy podstawowe parametry płyt izolacyjnych akustycznych QIK, oferowanych w dwóch wariantach:

1. Płyta izolacyjna akustyczna QIK EPS T 040:

• Maksymalne dopuszczalne obciążenie na warstwie wyrównawczej – 5,0 kN/1m²

• Współczynnik przewodzenia ciepła – 0,040 W/mK

• Współczynnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego dźwięków – 28 dB.

• Ściśliwość – ≤ 2mm (CP2)

2. Płyta izolacyjna akustyczna QIK EPS T 045:

• Maksymalne dopuszczalne obciążenie na warstwie wyrównawczej – 4,0 kN/1m²

• Współczynnik przewodzenia ciepła – 0,045 W/mK

• Współczynnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego dźwięków – 31 dB.

• Ściśliwość – ≤ 3mm (CP3)

Płyty izolacyjne akustyczne QIK stosowane są zarówno jako niezależna izolacja podłóg, jak również jako element płyt izolacyjnych do ogrzewania podłogowego IZOROL. Płyty izolacyjne akustyczne QIK są produkowane przez jednego z liderów w segmencie izolacji styropianowej, firmę Kotar.

Marcin Jaworski

www.qik.pl