Produkty

ProControl ? nowa rodzina produktów

Dodano 01.07.2011

Firma AFRISO wprowadziła na rynek nową rodzinę zaworów regulujących i siłowników charakteryzujących się atrakcyjnym wyglądem, łatwym montażem i prostą obsługą, pod wspólną nazwą ProControl.

Wykorzystano przy tym wieloletnie doświadczenia we współpracy z instalatorami i użytkownikami instalacji. Urządzenia produkowane są według najwyższych standardów jakościowych AFRISO, dzięki czemu objęte są 6miesięczną gwarancją oraz pełną odpowiedzialnością za ewentualne szkody powstałe w wyniku ich niewłaściwej pracy.

 
Siłowniki elektryczne ARM charakteryzujące się niezwykle cichą pracą siłowniki elektryczne dostępne są w wersjach z momentem obrotowym 6, 10 lub 15 Nm. Znajdujące się na obudowie kolorowe diody sygnalizują kierunek obrotu siłownika oraz stan pracy 

wyłącznika pomocniczego(w wybranych wersjach). Pokrętło pracy ręcznej posiada czytelną skalę, określającą precyzyjnie stopień otwarcia zaworu. Analogicznie jak w zaworach ARV siłownik dostarczany jest z dwiema skalami. Zakres obrotu 90°. Czas obrotu 15 do 480 s. Sterowanie sygnałem 3-punktowym, 2-punktowym lub proporcjonalnym. Siłowniki ARM wyposażone są w system chroniący przed uszkodzeniem w wypadku zakleszczenia się zaworu. W dostawie zestawy montażowe umożliwiające połączenie z zaworami zarówno AFRISO, jak i większości zaworów mieszających dostępnych na rynku.

 • Cicha praca. Dzięki zastosowaniu specjalnego smaru zębatek, praca siłownika ARM jest niemal bezszelestna. Wyklucza to konieczność jego montażu w wyciszonych pomieszczeniach oraz wydłuża żywotność.
 • Diody sygnalizujące pracę siłownika. Kolorowe diody sygnalizacyjne umożliwiają szybkie określenie aktualnego kierunku obrotu oraz informują o uruchomieniu wyłącznika pomocniczego.
 • Oznaczone kolorami przewody elektryczne. Przewody elektryczne siłownika ARM oznaczone są kolorami, co ułatwia podłączenie i zapobiega pomyłkom.
 • Ochrona przed uszkodzeniem siłownika w przypadku zakleszczenia zaworu. Wbudowany specjalny system chroni siłowniki elektryczne ARM przed uszkodzeniem w przypadku zakleszczenia się zaworu. Dzięki temu żywotność siłownika znacznie się wydłuża.
 • Czytelna skala. Czytelna skala znajdująca się na pokrywce pokrętła siłownika ARM umożliwia precyzyjne określenie stopnia otwarcia zaworu. Do każdego siłownika dostarczane są dwie pokrywki ze skalą: jedna z podziałką „od 0 do 10”, druga z podziałką „od 10 do 0”. Umożliwia to pracę siłownika w różnych pozycjach montażowych.
Obrotowe zawory mieszające ARV wykonane są z wysokiej jakości mosiądzu CW617N i wyposażone w antypoślizgowe pokrętła umożliwiające łatwą i precyzyjną nastawę w trybie ręcznym. Każdy zawór dostarczany jest z dwiema czytelnymi skalami: „0 do 10” oraz „od 10 do 0”, co umożliwia pracę w różnych pozycjach montażowych. Nowością jest znajdujący się na pokrętle wskaźnik położenia zwieradła wewnątrz zaworu, czyniąc nastawę i kontrolę pracy zaworu niezwykle łatwą. Zakres rozmiarów (DN20 do DN50) umożliwia łatwy dobór zaworu do niemal każdej instalacji. Zakres temperatury medium -10÷110°C. Maksymalne ciśnienie robocze 10 bar. Zawory ARV współpracują z siłownikami elektrycznymi ARM. Obrotowe zawory ARV posiadają atest higieniczny PZH umożliwiający ich stosowanie w instalacjach z ciepłą wodą użytkową.
 • Czytelna skala znajdująca się na pokrywce pokrętła zaworu ARV umożliwia precyzyjne określenie stopnia otwarcia zaworu. Do każdego zaworu dostarczane są dwie pokrywki ze skalą: jedna z podziałką „od 0 do 10”, druga z podziałką „od 10 do 0”. Umożliwia to pracę zaworu w różnych pozycjach montażowych.
 • Antypoślizgowy materiał pokrętła. Wykonane ze specjalnego tworzywa pokrętło umożliwia łatwą i precyzyjną nastawę zaworu w trybie pracy ręcznej.
 • Funkcja „bez oparzeń”. W przypadku braku dopływu zimnej wody następuje automatyczne odcięcie dopływu wody gorącej.
 • Pokrywka zabezpieczająca. Każdy zawór ATM dostarczany jest z pokrywką pokrętła regulacji temperatury. Dzięki temu ograniczamy możliwość przypadkowej zmiany nastawy przez osoby postronne.
 • Zmieszany "z boku". Zmieszany strumień wody wypływa bocznym przyłączem zaworu ATM. Umożliwia to łatwiejszą oraz bardziej kompaktową zabudowę zaworu w instalacji.

Termostatyczne zawory mieszające ATM wykonane są z wysokiej jakości mosiądzu CW602N (DZR). Należy je stosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest ochrona przed oparzeniem (np. umywalki, prysznice) oraz stabilna temperatura wody (np. ogrzewanie podłogowe). Pokrętło z czytelną skalą znajdujące się pod pokrywką zabezpieczającą pozwala na nastawę temperatury w zakresach 20÷43°C oraz 35÷60°C. Kvs 1,6 m3/h. Funkcja „bez oparzeń” chroni użytkownika w wypadku awarii dopływu zimnej wody. Kompaktowa budowa zaworu umożliwia jego zabudowę w każdej instalacji. Zawory ATM będą dostępne w III kwartale 2011.

 • Wskaźnik położenia zwieradła zaworu. Pogrubiona część pokrętła zaworu ARV określa położenie zwieradła wewnątrz zaworu. Ułatwia to nastawę i kontrolę poprawności pracy zaworu.>
 • Wymagany niski moment obrotowy. Wymagają użycia bardzo małego momentu obrotowego do ich obracania. Dzięki temu współpracujące z nimi siłowniki są minimalnie obciążane, zwiększając ich żywotność.
 • Pokrętło ze skalą. Czytelna skala ułatwia nastawę temperatury i gwarantuje poprawność pracy zaworu ATM.