Produkty

QIK – nowatorskie rury wielowarstwowe

Dodano 30.11.-0001

Klienci w ponad pięćdziesięciu krajach zaufali jakości wielowarstwowych rur produkowanych przez WRW Westfälische Rohrwerke, które umożliwiają transport wody, gazu i innych materiałów pod ciśnieniem w sposób oszczędny, czysty, higieniczny i bezpieczny. Firma WRW reprezentuje ponad 25 lat innowacji i doświadczeń, będąc pionierami w produkcji wielowarstwowych rur zgrzewanych na zakładkę. Firma produkuje rury dla różnorodnych zastosowań, zarówno dla gospodarstw domowych jak i przemysłu. Jednym z przykładów takich zastosowań jest system  instalacyjny oferowany pod marką QIK.

Wielowarstwowe rury są wytrzymałe i elastyczne.

Firma WRW oferuje rury w szerokim asortymencie rozmiarów, od 10 mm do 75 mm. Produkuje także rury w rozmiarach specjalnych na zamówienie klienta. Standardowe rury są w kolorze białym, ale istnieje możliwość dostawy produktów w kolorach odpowiadających wymogom klienta.

Centrala Westfälische Rohrwerke mieści się w Ahlen w Nadrenii-Północnej Westfalii w Niemczech. Firma zatrudnia ponad 40 pracowników, których zadaniem jest produkcja i zapewnianie najwyższej jakości wyrobów . W spółce są cztery linie produkcyjne. Za działalność zakładu odpowiada trzech dyrektorów.

Horst Aschentrup zarządza produkcją zakładu. Gerhard Auental koordynuje sprzedaż i marketing. Edmund Pilarski zajmuje się badaniami i rozwojem. Trzech ludzi czynu i myśli. Zawsze o jeden krok przed konkurencją. W ostatnich latach jakość produktów WRW była stale udoskonalana. Centrum produkcyjne firmy działa w systemie całodobowym, 7 dni w tygodniu, a jego roczna produkcja wynosi ponad 50 milionów metrów bieżących rur. Od lat WRW kupuje surowce od czołowych dostawców mających swoje siedziby w Niemczech i krajach sąsiednich. Główne surowce aluminium i polietylen  muszą spełniać najwyższe normy jakości, co przekłada się na doskonałą jakość produktów WRW oznaczonych jako „wyprodukowane w Niemczech”.

Chęć bycia o jeden krok przed innymi oznacza także prowadzenie wewnętrznych badań oraz prób trwałości wykonywanych we współpracy z niezależnymi specjalistami i ośrodkami materiałoznawstwa. Zespół badawczy WRW zajmuje się różnorodnymi obszarami, od rozwoju lepszych surowców do doskonalenia technologii, czego owocem są patenty na nowe produkty. Wspólnie z międzynarodowymi instytutami badawczymi WRW stworzyło technologię zgrzewania ultradźwiękowego i spawania laserowego zginanych warstwy aluminium w produkowanych rurach. Ta nowa innowacyjna technologia zgrzewania została z sukcesem zintegrowana z liniami produkcyjnymi firmy. Uzyskano dzięki temu rury o bardzo wysokiej i stałej jakości. Proces technologiczny WRW potwierdza, że możliwe jest uzyskanie dokładnego, trwałego i bezpiecznego zgrzewu. Technologia ta całkowicie eliminuje wpływ temperatury na warstwę wewnętrzną polietylenu, co z kolei zapobiega występowaniu uszkodzeń termicznych. Jest to charakterystyczna cecha wysokiej jakości produktów WRW.

Proces produkcyjny WRW ma ogromne zalety. Dzięki laserowej dokładności łączenia niezwykle cienkich metali istnieje możliwość uzyskania nawet 25-procentowej oszczędności materiałów, co jest korzystne zarówno ze względu na koszty, jak i ochronę środowiska. W ubiegłym roku nowy proces produkcyjny pozwolił poprawić osiągi w zakresie trwałości. Połączenia zgrzewane produkowane przez WRW uzyskują czynnik spoiny zbliżony do 1,0, czyli osiągają wytrzymałość praktycznie taką samą jak surowiec.

WRW Westfälische Rohrwerke to ponad 25 lat specjalistycznej wiedzy i innowacji. A to dopiero początek…