Produkty

RIDGID FlexShaft – nowe rozwiązanie w czyszczeniu instalacji

Dodano 05.06.2019

RIDGID to największy na świecie producent narzędzi dla branży instalacyjnej. Firma rozpoczęła działalność w 1923 roku, w amerykańskim stanie Ohio i od tamtej pory „Ridge Tool Company” oznacza doskonałość i jakość w branży narzędziowej.

„Narzędzia na całe życie” – to hasło towarzyszy firmie od początku jej istnienia i jest w pełni uzasadnione doskonałością oferowanych produktów.

 

Maszyny FlexShaft szybko i skutecznie czyszczą na całej długości stosowane w instalacjach komunalnych i komercyjnych rury o średnicy od 32 mm do 100 mm i długości do 21 m.

W maszynie wykorzystywane są wybijaki łańcuchowe rozszerzające się do rozmiarów rury tak, by szybko ją udrożnić na całym obwodzie. Urządzenia współpracują z całą gamą akcesoriów przeznaczonych do usuwania osadów tłustych, szlamu, małych korzonków i miękkich substancji blokujących przepływ.

Maszyny RIDGID® FlexShaft wykorzystują specjalistyczne wybijaki łańcuchowe przymocowane do elastycznego przewodu, który jest obracany przy dużych prędkościach za pomocą akumulatorowej wkrętarki z regulacją sprzęgła (brak w zestawie) mocowanej do środkowego wału napędowego. Ponieważ przewód roboczy obraca się wewnątrz osłony nylonowej, która mieści się w bębnie, w miejscu pracy jest zachowana znacznie większa czystość.

Urządzenia RIDGID FlexShaft są lekkie, kompaktowe i bardzo wydajne. Można je również obsługiwać, wraz z kamerą inspekcyjną, co pozwala na podgląd podczas czyszczenia. Żadne inne urządzenie nie ma takiej możliwości.

 

www.ridgid.pl