Produkty

Rothenberger - Zestaw ROMAX Compact TT dla systemu QIK

Dodano 20.07.2020

Produkty Rothenberger od wielu lat skutecznie towarzyszą pracy fachowego instalatora. Dla wiodącej firmy na rynku stałym elementem jest wciąż doskonalona gama narzędzi do obróbki rur dla wszelkich nowoczesnych systemów instalacyjnych. Jedną z dynamicznie rozwijających się grup produktowych jest technika zaciskowa, która zyskała na popularności dzięki wszechobecnym systemom i komforcie pracy instalatora. Wśród wielu oferowanych na rynku narzędzi można spotkać także urządzenia Rothenberger, cenione za niezawodność i innowacje technologiczne ułatwiające pracę fachowca.

Jedną z nowości w gamie urządzeń do zaciskania jest ultranowoczesna zaciskarka akumulatorowa ROMAX Compact TT, charakteryzująca się wyróżniającymi parametrami: solidną konstrukcją, obrotową głowicą, ultralekkimi (waga maszyny bazowej – tylko 2,5 kg), małymi (tylko 34 cm długości) i szybkimi parametrami:: pełen cykl zacisku trwa tylko 3 sekundy. Stała siła zacisku (CFT Constant Force Technology) zapewnia powtarzalną pracę ze stałą siłą zacisku na całym obwodzie złączki (w przypadku Romax Compact wynosi ona 19 kN). To ważny parametr dla jakości połączeń instalacji pozwalający na precyzyjny rozkład siły nacisku niezależnie od warunków. Wyposażona w podświetlenie LED obudowa zaciskarki pozwala na komfortową pracę w trudnych warunkach oświetleniowych, co jest ważne dla zachowania poprawności wykonywanego zacisku. Niemniej istotne jest źródło zasilania: wydajne i żywotne. Takie może zapewnić akumulator Li-Ion nowej generacji o napięciu 18V i pojemności 2Ah. Wydajność akumulatora może zobrazować przykład: na pełnym akumulatorze można wykonać ok  150 zacisków (dla średnicy 16 mm). Szybkie ładowanie akumulatora (pełen cykl trwa ok 45 minut) pozwala na niemal bezustanną pracę. Akumulatory Rothenberger należą do zunifikowanego systemu CAS (Cordless Alliance System), dzięki czemu mogą być stosowane wymiennie do/z innymi urządzeniami (np. Metabo, Starmix czy Eibenstock). Dzięki temu mamy szeroki dostęp do akumulatorów innych producentów (i odwrotnie). 

Zaciskarka ROMAX Compact TT umożliwia pracę na systemach z tworzywa do średnicy 40 mm, a na metolowych (stal, miedź i inne) do 35 mm. Szeroka gama opcjonalnych szczęk zaciskowych w ofercie zapewnia dużą wszechstronność narzędzia. Wyróżnikiem oferty Rothenberger są także szczęki zaciskowe do kompaktowej maszyny, dedykowane do nowatorskich systemów instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. To czyni z zaciskarki urządzenie uniwersalne, a biorąc pod uwagę rosnącą popularność techniki chłodniczej – perspektywiczne. 

Kluczowym elementem w procesie łączenia jest szczęka zaciskowa. Szczęki zaciskowe Rothenberger wykonane są w nowoczesnej technologii zapewniającej ich trwałość i precyzję. Nowatorski sposób laserowego utwardzania szczęk (Dura Lazr Tec) sprawia, że są wyjątkowo trwałe i odporne na zużycie (100% więcej zacisków). Wszystko po to, aby praca instalatora była jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna, a wykonywane połączenie pewniejsze niż kiedykolwiek!

Od 1 czerwca br. zaciskarki ROMAX Compact TT dostępne są w programie narzędziowym QIK. Wielką korzyścią tego programu dla instalatora jest możliwość zakupu w/w kompletu narzędzi o wartości 8710 zł netto w bardzo atrakcyjnej cenie. Jedynym wymogiem jej uzyskania jest dokonanie zakupu rury i złączek QIK w ciągu 12 miesięcy lub wszystkich towarów QIK w okresie 18 miesięcy, zgodnie z zasadami zamieszczonymi w regulaminie programu, dostępnym w hurtowniach Instal-Konsorcjum. 

Zestawy tych narzędzi są już dostępne w centrum logistycznym Instal-Konsorcjum, przez co realizacja zamówienia jest błyskawiczna. Ponieważ liczba promocyjnych zestawów narzędzi jest limitowana, decyduje kolejność zamówień. Zapraszamy do udziału.

 

W skład kompletu narzędzi objętego programem wchodzi: 

• kompaktowa, lekka zaciskarka akumulatorowa ROMAX Compact TT,

• szczęki zaciskowe compact TH 16, TH 20 i TH 26, utwardzane laserowo metodą DURA LAZR TEC,

• ładowarka oraz wydajny i mocny akumulator Li-Ion 18V / 2Ah (CAS),

• walizka transportowa systemu ROCASE. 

Zestaw ten dostępny jest również w Katalogu Nagród programu PIK na stronie www.partner.ik.pl

 

www.rothenberger.pl

www.qik.pl