Produkty

Rozdzielacze instalacji grzewczych Sanha

Dodano 19.09.2014

Rozdzielacze wykonane ze stali nierdzewnej oraz liczne akcesoria to kolejne produkty z serii Sanha–Heat. W ten sposób firma Sanha rozszerza swoją dotychczasową ofertę. Począwszy od źródła ciepła, Sanha oferuje obecnie wszystkie elementy instalacji, takie jak rury, złączki, rozdzielacze oraz odbiorniki – ścienne panele grzewcze.

Budowa i konstrukcja

Belki rozdzielaczy produkowane z profilowanej stali nierdzewnej X5CrNi18-10 (numer materiału 1.4301) o średnicy 35 x 1.5 mm. Standardowa odległość od króćca wynosi 50 mm, ale na indywidualne zamówienie możliwe są także inne wymiary. Belki na zasilaniu i powrocie seryjnie wyposażone są w zawór napełniający i opróżniający oraz korek do ręcznego odpowietrzania. Zastosowanie opisywanego rozwiązania pozwala na bezproblemowe napełnianie, odpowietrzanie i płukanie systemu. W zakres dostawy wchodzą uchwyty ścienne, wkręty oraz kołki, a zgodnie z DIN 55218 urządzenia są wyposażone we wkładki tłumiące. Rozdzielacze Sanha standardowo produkowane są w dwóch wersjach (wykonania specjalne na indywidualne zamówienie). Belki na powrocie produkowane są zwykle z wkładką zaworu termostatycznego. W przypadku belek na zasilaniu w zależności od zastosowań można wybrać wersję z zaworem regulacyjnym (artykuł VTRE) lub wskaźnikami przepływu z funkcją pamięci (artykuł VTDM). Wszystkie armatury produkowane są z mosiądzu MS 58. Do uszczelniania stosuje się pierścienie uszczelniające z EPDM nadtlenkowych.

Zastosowanie

Rozdzielacze Sanha przystosowane są do wszystkich instalacji grzewczych i do ciepłej wody zgodnie z EN 12828 oraz do systemów ogrzewania/chłodzenia powierzchniowego zgodnie z EN 1264, a w związku z tym można je stosować nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w budynkach przemysłowych oraz budynkach użyteczności publicznej. Stosuje się je do rozdziału strumienia czynnika grzewczego w połączonych obwodach grzewczych/chłodzących oraz do odcinania i regulacji. Można je stosować do podłączania grzejników, instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz ściennych, sufitowych i podłogowych systemów grzewczych/chłodzących. Szczególnie w przypadku ściennych, sufitowych i podłogowych systemów grzewczych/chłodzących istotną rolę w zapewnieniu bezawaryjnej i energooszczędnej pracy mają funkcje odpowietrzania/płukania oraz regulacji hydraulicznej. Rozdzielacze Sanha seryjnie produkowane są z napełniającymi i opróżniającymi zaworami bezpieczeństwa oraz z przepływomierzami lub zaworami regulacyjnymi. Dzięki temu opisywane czynności można wykonać szybko, bezpiecznie i przy niskim nakładzie kosztów. Ponadto oferta Sanha obejmuje bogaty asortyment zestawów przyłączy. Oprócz odcinających zaworów kulowych Sanha oferuje także komplety przyłączy liczników. Szafy do zabudowy rozdzielaczy do montażu na- i podtynkowego umożliwiają estetyczny montaż rozdzielacza. Zastosowanie elementów regulacyjnych zapewnia energooszczędne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu.

Rozdzielacze Sanha ze stali nierdzewnej zostały uzupełnione o bogatą i przemyślaną ofertę akcesoriów. Oprócz szaf do montażu na- i podtynkowego dostępne są także zestawy montażowe oraz złącza przejściowe. Termostaty pokojowe oraz napędy nastawnika umożliwiają dokładną regulację temperatury pokojowej. Orurowane, połączone z pompą elementy regulacyjne, które można podłączać bezpośrednio do rozdzielaczy obwodów grzewczych, umożliwiają podłączenie do niskotemperaturowych obwodów grzewczych w istniejących systemach wysokotemperaturowych. Własny obwód regulacyjny z orurowaniem oraz uciążliwe ingerencje w korpus konstrukcji nie są już konieczne.

Do produkcji rozdzielaczy obwodów grzewczych Sanha stosuje także wysokiej jakości stal nierdzewną. Naszą kompetencję i wiedzę w zakresie produkcji komponentów ze stali nierdzewnej udowodniliśmy już w zakresie instalacji przygotowania wody pitnej, które są stosowane przez naszych zadowolonych klientów od wielu lat. Nowoczesne urządzenia produkcyjne umożliwiają terminową produkcję komponentów ze stali nierdzewnej o wysokiej jakości, przyjazną dla środowiska i oszczędzającą zasoby naturalne.

Jarosław Czapliński

www.sanha.com.pl