Produkty

SALUS Smart Home

Dodano 22.09.2020

SALUS Smart Home – ekonomia, ekologia i komfort na co dzień

Świat pędzi naprzód. Wraz z jego rozwojem, na rynku instalatorskim coraz liczniej pojawiają się inteligentne urządzenia podnoszące komfort codziennego życia. Podążając tropem nowoczesności firma SALUS Controls od lat tworzy produkty nie tylko zaawansowane technologicznie, ale i dostosowane do realnych potrzeb użytkowników.

Czym jest SALUS Smart Home?

SALUS Smart Home to nowoczesny system sterowania domem – zwłaszcza ogrzewaniem – który umożliwia budowanie powiązań pomiędzy pracą sprzętu domowego (tworzone przez użytkownika reguły OneTouch) oraz zdalną obsługę urządzeń, także za pomocą Internetu.

A zatem jest to technologia umożliwiająca wygodne sterowanie ogrzewaniem, ale i stworzenie inteligentnego domu według osobistych preferencji.

Z czego się składa?

W skład systemu SALUS Smart Home – oprócz akcesoriów inteligentnego domu – wchodzą produkty umożliwiające kontrolę temperatury indywidualnie w każdym pomieszczeniu. Jest to ważne, ponieważ pokoje w domu mają różne funkcje, a domownicy różne style życia i różne potrzeby.

System sterowania ogrzewaniem SALUS Controls pozwala na łatwą zmianę parametrów grzewczych w zależności od pory dnia czy aktywności mieszkańców. Dzięki niemu mamy możliwość ograniczenia ogrzewania pomieszczeń nieużywanych albo obniżania temperatury w pokojach, kiedy przez dłuższy czas przebywamy poza domem – co się przekłada na mniejsze zużycie paliwa grzewczego.

Produkty SALUS Controls pozwalają na regulację pracy kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego, chłodzącego.

Obok zasilanych napięciowo lub bateryjnie regulatorów temperatury, system obejmuje:

 • bramkę internetową UGE600
 • bezpłatną aplikację internetową (wersja mobilna oraz przeglądarkowa)
 • listwę KL08RF do sterowania ogrzewaniem / chłodzeniem płaszczyznowym
 • bezprzewodowe głowice termostatyczne TRV
 • Smart Plugi (inteligentne wtyczki „włącz/wyłącz”, które pozwalają na sterowanie urządzeniami elektrycznymi o mocy do 3600W)
 • przyciski – aktywatory reguł OneTouch
 • czujniki: otwarcia okna/drzwi, zalania, dymu

Konfiguracja, proces parowania oraz wiązanie ze sobą urządzeń w aplikacji internetowej jest łatwe i intuicyjne. SALUS Smart Home to jeden z najprostszych w obsłudze, najsprawniej działających systemów dostępnych na rynku.

Jak działa?

Najważniejszym elementem systemu SALUS Smart Home jest bramka internetowa, która zapewnia komunikację urządzeń znajdujących się w sieci. Z jedną bramką można sparować do 100 produktów, np. regulatorów, smart plugów, czujników. Bramka może się komunikować z Internetem przez Wi-Fi, nie ma więc konieczności podłączenia jej przewodem LAN. Darmowa aplikacja (do pobrania z Google Play lub App Store) umożliwia sterowanie z każdego miejsca na świecie, w którym jest łączność internetowa. Aplikacja pozwala na zarządzania kilkoma systemami, co się okazuje szczególnie przydatne w domach wielorodzinnych i hotelach.

SALUS Smart Home to również niezbędne w każdym domu czujniki bezpieczeństwa: w razie zagrożenia system wysyła użytkownikowi wiadomość (SMS lub e-mail) z wcześniej ustaloną treścią alarmową.

Co to jest OneTouch?

Reguła OneTouch to zaprogramowany przez użytkownika, aktywowany jednym kliknięciem, scenariusz zdarzeń/zestaw działań/ciąg zależności pomiędzy pracą wybranych urządzeń.

Czym sterujesz w systemie SALUS Smart Home?

Ogrzewaniem

Możesz ustawić temperaturę odpowiadającą funkcjom pomieszczeń (np. inną dla łazienki, sypialni, salonu). Możesz utworzyć stały harmonogram pracy ogrzewania dla dni tygodnia (np. inny w dni powszednie, inny w weekendy i święta). Możesz wreszcie zdalnie regulować parametry grzewcze (np. nadpisując temperaturę do kolejnej zmiany w harmonogramie lub modyfikując cały harmonogram).

Oświetleniem

Możesz włączać / wyłączać światło o konkretnych godzinach albo zależnie od wschodu / zachodu słońca. Możesz też jednym ruchem włączyć / wyłączyć wszystkie lampy lub aktywować regułę symulowania obecności domowników. Wreszcie możesz połączyć pracę wybranych elementów oświetlenia z innymi urządzeniami (przekaźnikami, regulatorami, czujnikami), dzięki czemu, wykonując jedną czynność (np. zasunięcie rolety) wywołasz inną (np. zaświecenie światła).

Roletami i bramami

Wielką zaletą sterowania roletami jest planowanie czasu ich zamykania i otwierania. O poranku mogą się unosić najpierw np. na 40%, a dopiero po kilku minutach na 100%. Wieczorem mogą się zamknąć w chwili zachodu słońca.

Zalety urządzeń SALUS Controls

Co wyróżnia produkty marki SALUS Controls?

 • precyzyjne algorytmy sterowania: PWM, TPI, ITLC
 • prosty montaż i podłączenie
 • wysoka jakość użytych materiałów
 • korzystna cena zakupu w zestawieniu z innowacyjnością rozwiązań
 • funkcjonalność i możliwość dobrania indywidualnego systemu na bazie wielu wersji produktów

Jakie korzyści przynosi montaż urządzeń sterujących marki SALUS Controls?

 • tworzenie stref ciepła w celu osiągnięcia optymalnego komfortu cieplnego – osobna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu
 • optymalizacja zużycia energii, czyli oszczędność paliwa grzewczego oraz pieniędzy (sterowanie temperaturą = sterowanie opłatami)
 • ochrona środowiska naturalnego i przeciwdziałanie groźnym zmianom klimatycznym
 • możliwość automatycznego zarządzania pracą kotłów, pomp
 • kreowanie dowolnych reguł OneTouch
 • komfort i wygoda sterowania ogrzewaniem i domem przez Internet

Po więcej informacji zapraszamy na strony internetowe marki SALUS Controls:

https://salus-controls.pl/
https://salus-smarthome.pl/

{nomultithumb}