Produkty

Skrzynki montażowe Santech

Dodano 17.12.2012

Nowe akcesoria do instalacji odkurzaczy centralnych od Santech – skrzynki montażowe do szufelek automatycznych.

Jednostka centralna zamontowana w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym magazynuje zebrane w czasie sprzątania śmieci, a zassane powietrze po filtracji wydmuchuje na zewnątrz budynku. Jednostka centralna połączona jest siecią przewodów, zwaną instalacją centralnego odkurzania, z gniazdami ssawnymi zamontowanymi w pomieszczeniach mieszkalnych. Instalacja nie jest rozległa, gdyż do prawidłowego i komfortowego działania systemu zazwyczaj wystarczy jedno lub dwa gniazda zamontowane na każdej kondygnacji.

Elementem ułatwiającym sprzątanie są automatyczne szufelki zamontowane w kuchni, przedsionku, jadalni lub przy kominku. Wystarczy podmieść pod nie kurz, piasek czy inne okruchy, które – zassane przez szufelki – wędrują siecią przewodów do jednostki centralnej.

Montaż odkurzacza zawsze przebiega dwuetapowo: na etapie stanu surowego rozprowadzana jest klejona instalacja z PCV wraz z podejściami do gniazd, a po zakończeniu budowy instalowana jest jednostka centralna wraz z gniazdami ssawnymi. Podejścia do gniazd przystosowane są do późniejszego montażu gniazd ssawnych – pozwalają na zabezpieczenie instalacji na czas budowy domu.

Do niedawna nie było sposobu na dwuetapowy montaż szufelek automatycznych umiejscowionych w ścianach, dlatego wykonawcy instalacji niechętnie godzili się na ich montaż w innym miejscu niż cokoły szafek. Proces montażu wymagał wieloetapowej instalacji. Indywidualne dopasowanie do przyszłego poziomu podłogi było wręcz niemożliwe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, stworzyliśmy system montażu szufelki w dedykowanej puszce montażowej (Rys. 1), która po osadzeniu w ścianie na etapie budowy pozwoli w przyszłości na zamontowanie szufelki z możliwością regulacji wysokości montażu bez konieczności prowadzenia jakichkolwiek prac budowlanych. Nowa puszka montażowa przeznaczona jest do najpopularniejszych szufelek automatycznych VacPan. Obudowa szufelki na czas budowy zabezpieczona jest dedykowaną osłoną. (Rys. 2).

Rysunek 1 Rysunek 2