Produkty

System JunkersHome z modułem MB100-LAN

Dodano 05.12.2013

Wygoda i funkcjonalność to dwie ważne cechy systemu sterowania ogrzewaniem. Dzięki nowemu regulatorowi w ofercie Junkers zarządzanie pracą gazowego kotła kondensacyjnego jest teraz możliwe z dowolnego miejsca na świecie.

Mobilny tryb życia, częste podróże lub zmiany planów powodują, że standardowe regulatory montowane w budynkach nie spełniają już wymagań użytkowników ze względu na ich stacjonarną obsługę. Użytkownicy oczekują możliwości dokonywania zmian nastaw automatyki systemu grzewczego w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca.

Odpowiedzią Junkersa na potrzebę mobilnej kontroli, regulacji i programowania systemów grzewczych jest system JunkersHome. Pozwala on na mobilne sterowanie ogrzewaniem z każdego miejsca na świecie – jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Sterowanie może odbywać się za pomocą Smartfona lub tabletu.

Dzięki systemowi JunkersHome użytkownik może zdalnie zarówno sterować pracą ogrzewania w swoim domu lub mieszkaniu, jak i otrzymywać informacje o pracy kotła grzewczego, ewentualnych usterkach, temperaturze wewnątrz i na zewnątrz  budynku. Dodatkowo w przypadku zastosowania systemu kolektorów słonecznych użytkownik ma stały dostęp do informacji o aktualnym uzysku solarnym oraz do danych historycznych.  

Głównym elementem systemu pozwalającym na komunikacje układu regulacji ogrzewania ze smartfonem lub tabletem jest moduł MB100-LAN marki Junkers. Moduł ten przetwarza i przekazuje dane pomiędzy systemem regulacji ogrzewania a routerem.

Oprogramowanie umożliwiające zarządzanie ciepłem w naszym domu to aplikacja JunkersHome. Po zainstalowaniu jej na Smartfonie lub tablecie istnieje możliwość swobodnego programowania żądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz trybu pracy ogrzewania.

JunkersHome może współpracować z kotłami kondensacyjnymi i konwencjonalnymi marki Junkers wyposażonymi w automatykę Bosch Heatronic® 3 oraz 4 z dodatkowymi regulatorami pokojowymi serii FR oraz pogodowymi serii FW.

Dla łatwej i czytelnej obsługi systemu i programowania zmian aplikacja JunkersHome ma atrakcyjną i intuicyjną formę graficzną. Wszystkie komunikaty i teksty pojawiające się podczas obsługi aplikacji zostały przygotowane w języku polskim.

Edmund Słupek

www.junkers.pl