Produkty

Valvex Czerń i biel – klasyka czy awangarda?

Dodano 01.07.2010

Powszechnie wiadomo, że na charakter wnętrza wpływa nie tylko jego wyposażenie, ale także kolorystyka. Valvex, polski producent armatury instalacyjnej i sanitarnej, z myślą o swoich klientach wprowadził najnowszą kolekcję baterii kuchennych i łazienkowych – VEGANE Bianco e Nero.

Kolory kolekcji – biel i czerń – nawiązują do aktualnych trendów obowiązujących w sezonie wiosna-lato 2010. Rola koloru w projektowaniu wnętrz jest nieoceniona. Kolory pomagają nam ocieplić surowe wnętrze, przełamują monotonną aranżację czy ożywiają jednostajną przestrzeń. Może być też odwrotnie – kolorami spokojnymi stonujemy odważne i ekstrawaganckie aranżacje.


Biel i czerń

Pośród kolorów najbardziej uniwersalnymi wydają się być biel i czerń. Czerń – bardzo klasyczna, konserwatywna, pasująca do wszystkiego. Obok bieli najbardziej wszechstronna i ponadczasowa. Biel, z kolei, uznawana jest za podstawę, bazę. Świetnie nadaje się do łączenia z innymi kolorami, ale jednocześnie – lubi świecić jako pojedyncza gwiazda. Valvex, proponując nową wersję kolorystyczną armatury VEGANE, daje swoim klientom możliwość uatrakcyjnienia wnętrz kuchennych i łazienkowych. Teraz, mając do wyboru baterie białe lub czarne, można wystrój tych pomieszczeń potraktować mniej szablonowo. Jednocześnie uniwersalność bieli i czerni powoduje, że sięgnąć po baterie mogą zarówno zwolennicy wnętrz klasycznych, jak i bardziej ekstrawaganckich. Swoista uniwersalność tych kolorów pozwala w interesujący sposób łączyć je z innymi barwami, co daje bardzo ciekawe efekty we wnętrzach. „Biel i czerń to najbardziej klasyczne i eleganckie zestawienie kolorystyczne. Moda na kolory przychodzi i odchodzi, a ten zestaw jest ponadczasowy. Może dlatego projektanci wciąż tak chętnie po nie sięgają, ożywiając tylko akcentami w postaci innych kolorów, materiałów i wykończeń” – mówi Anna Szkiela, architekt.

VEGANE Bianco e Nero

Linia baterii VEGANE Bianco e Nero miała swoją premierę w maju 2010 r. na konferencji prasowej w warszawskiej restauracji Tiffany’s. Specjalnie na tę okazję architekci wnętrz, Agnieszka Augustynowicz oraz zespół Anna Szkiela i Marcin Pieńkowski, stworzyli swoje autorskie aranżacje wnętrz łazienkowych inspirowanych bielą i czernią kolekcji. Zaprezentowane projekty pokazały, że baterie te dzięki swoim kolorom dobrze się komponują zarówno z aranżacją klasyczną, jak i nowoczesną. Seria Vegane znana jest już projektantom i konsumentom, jednak teraz nowa faktura i nowe kolory jeszcze bardziej podkreśliły proste, geometryczne kształty baterii. „Nowe powłoki potęgują wrażenie smukłości i nadają bardziej wertykalną linię armaturze, która jest czysto geometrycznym zestawieniem walców” – zauważa architekt wnętrz Agnieszka Augustynowicz. Linia Vegane Bianco e Nero według niej „jest konsekwentną kontynuacją serii Vegane a jednocześnie jej nowoczesną interpretacją”.

Armatura Valvex

W ofercie armatury sanitarnej Valvex znajduje się bogaty wybór kolekcji, których różnorodna stylistyka i innowacyjne rozwiązania zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania klientów. Asortyment Valvex jest dostosowany nie tylko do wysokich oczekiwań jakościowych i estetycznych, ale również jest atrakcyjny cenowo. Dodatkowo wszystkie baterie firmy Valvex objęte są pięcioletnią gwarancją, dzięki czemu klient ma pewność niezawodności działania przez długi czas. Stosowanie innowacyjnych rozwiązań, a przede wszystkim nieustanny rozwój technologii produktów oraz samej produkcji sprawia, że marka Valvex jest znana i ceniona nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Bogata tradycja przemysłowa przedsiębiorstwa oraz zaangażowanie w promowanie rozwiązań najwyższej jakości gwarantuje firmie pozycję lidera. Klienci mają szeroki wybór armatury instalacyjnej wodnej, gazowej, centralnego ogrzewania, a także armatury sanitarnej najwyższej jakości, czego potwierdzeniem są certyfikaty, między innymi ISO 9001 i ISO 14001 – świadczące o tym, jak istotna dla firmy jest kwestia ochrony środowiska.