Produkty

Viteco – odkurzacze centralne do zabudowy Wolly-2

Dodano 23.04.2019

Dzięki rewolucyjnej konstrukcji, która pozwala na ukrycie odkurzacza centralnego w ścianie, odkurzacz Wolly-2 znajduje zastosowanie w mieszkaniach i apartamentach, umożliwiając łatwe sprzątanie. Z uwagi na wyrzut powietrza na zewnątrz, nie ma też obaw o recyrkulację powietrza, w którym znajdują się roztocza, będące silnymi alergenami. Powietrze, którym oddychamy jest czyste, wolne od najmniejszych drobin pyłów i alergenów.

Niech Twoje mieszkanie będzie najzdrowszym miejscem do życia

Odkurzacze centralne mają większą wydajność i podciśnienie niż urządzenia przenośne, dzięki czemu, przy ich wykorzystaniu sprzątanie przebiega szybciej, łatwiej i jest dokładniejsze. Jest to zasługą zastosowania większych i mocniejszych silników, obecnie niespotykanych już w odkurzaczach przenośnych, w których to regulacje europejskie wymusiły zmniejszenie mocy i w efekcie wydajności.

 

Łatwy montaż

Instalacja centralnego odkurzania w mieszkaniu nie jest rozległa, nie zajmuje wiele czasu i jest łatwa do wykonania. W czasie budowy wystarczy tylko zamontować niedrogą obudowę jednostki centralnej (nr katalogowy: V1D8-7102.1), do której należy doprowadzić standardową instalację centralnego odkurzania. Tak przygotowane mieszkanie może być bardzo łatwo w przyszłości wyposażone w odpowiednią jednostkę centralną.

 

Odkurzacz centralny Wolly-2 przeznaczony jest do montażu w mieszkaniach i apartamentach

Konstrukcja odkurzacza pozwala na jego ukrycie w ścianie, dzięki czemu nie zajmuje tak cennej powierzchni mieszkalnej. W połączeniu z automatycznymi szufelkami oraz unikalnym systemem chowania węża w ścianie, odkurzacz pozostaje niewidoczny dla domowników, a wąż giętki czeka dyskretnie za gniazdem ssawnym na rozpoczęcie sprzątania. Zasysane w czasie odkurzania powietrze, po przefiltrowaniu w jednostce centralnej zostaje wydmuchane na zewnątrz mieszkania, na przykład na balkon lub taras. Po zakończeniu sprzątania podciśnienie z odkurzacza wciąga wąż ssawny z powrotem do gniazda. Szybko, czysto i schludnie.

Jednostka centralna przystosowana jest do obsługi przez jednego użytkownika. Zaleca się, aby doboru jednostki centralnej dokonać na podstawie całkowitej powierzchni sprzątania. Instalacje należy wykonywać przy użyciu standardowej rury instalacyjnej 2” (50 mm).

 

Wąż chowany w ścianie

Nie trzeba już nosić węża do odkurzacza centralnego. Wystarczy wyciągnąć go z gniazda ssawnego, posprzątać, nawet w odległości do 15 metrów, a po sprzątaniu... jednostka centralna wciągnie go z powrotem do gniazda w ścianie. System jest tym bardziej przydatny, im mniejsze jest mieszkanie lub apartament, w którym jest montowany, gdyż w małym domu każde miejsce jest na wagę złota. Po co nosić wąż do odkurzacza, skoro może być schowany w ścianie, czekając na swoją kolej przy sprzątaniu? 

 

Automatyczna szufelka 

Wystarczy podmieść pod nią zanieczyszczenia, by powędrowały do jednostki centralnej. Nigdy więcej zamiatania pod dywan! 

 

Obudowa odkurzacza

Obudowa jednostki centralnej Wolly-2, ocieplona jest wysokiej jakości styropianem, który działa jako izolacja cieplna, akustyczna i antywibracyjna. Pozwala to na skuteczne wytłumienie hałasu generowanego przez odkurzacz. Właściwości izolacyjne obudowy Wolly-2 potwierdzone zostały stosownym certyfikatem.