Produkty

Więcej o nowościach! Wiosenno-letnie promocje na produkty concept by Womix

Dodano 12.06.2019

W ostatnim Biuletynie Instal-Konsorcjum zamieściliśmy kilka skrótowych informacji na temat nowości wprowadzonych do najnowszej oferty concept by Womix. W aktualnym numerze przedstawiamy dłuższy opis każdego z produktów i przypominamy o aktualnie trwających promocjach.

 

Dwa nowe typy zaworów mieszających GZM

Zawory concept GZM znajdują się w ofercie Instal-Konsorcjum już od ponad 10 lat. Do tej pory w ofercie znajdowały się zawory o średnicach od 3/4” do 2”, w wykonaniu 3 oraz 4-drogowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozszerzyliśmy rodzinę zaworów 3-drogowych o zawór z gwintem wewnętrznym 1/2” oraz całkowitą nowość w naszej ofercie – zawór
z gwintem zewnętrznym 1”. Ostatni z wymienionych stosowany  jest również jako zawór mieszający w zestawach MIX-BOX, zastępując dotychczasowy zawór mieszający innego producenta. Wielką zaletą nowych mieszaczy są małe gabaryty oraz wysoki przepływ kvs = 6,3 m3/h, co pozwala stosować je do różnorodnych instalacji centralnego ogrzewania.

 

Kompletny system regulacji kotłowni dla dwóch obiegów grzewczych CONCEPT MIX P

Zestaw concept MIX-P to system regulacji z wykorzystaniem sprzęgła hydraulicznego rozdzielajacego medium na 2 obiegi grzewcze. Odpowiednie umieszczenie układów pompowych pozwala na pominięcie rozdzielacza i stworzenie 3 gotowych do montażu wariantów systemu. Pierwszy wariant to jeden obieg bezpośredni oraz drugi  z zaworem mieszającym obrotowym i siłownikiem GS 10, drugi wariant  to  jeden obieg bezpośredni oraz obieg z zaworem termostatycznym, trzeci to zestaw dwóch obiegów bezpośrednich. Zwrotnica wyposażona jest w izolację, odpowietrznik automatyczny, zawór spustowy oraz rurkę do czujnika temperatury, natomiast grupy pompowe posiadają zawory kulowe z termometrami oraz zaizolowane rury przyłączeniowe. Systemy wyposażone są w pompy Womix, Wilo lub Grundfos.

 

System grup pompowych DN 20 w izolacjach

Wracające po przerwie systemy DN 20 w izolacjach uzupełniają ofertę concept by Womix w zakresie grup pompowych wykorzystywanych w instalacjach domowych. Coraz mniejsze zapotrzebowanie na energię nowych budynków pozwala stosować coraz mniejsze i równie wydajne systemy ogrzewania. Analogicznie do większych systemów składają się one ze zwrotnicy hydraulicznej, rozdzielacza centralnego ogrzewania oraz grup pompowych z izolacją i zaworami kulowymi (bez mieszacza, z mieszaczem obrotowym lub mieszaczem termostatycznym). Rozstaw 90 mm pomiędzy zasilaniem i powrotem, pozwala na uzyskanie takich samych gabarytów jak w zestawach MIX-BOX. Połączenie ze zwrotnicą możliwe jest za pomocą łącznika lub poprzez podwieszenie jej pod rozdzielaczem w pozycji poziomej. Systemy wyposażone są w pompy Wilo lub Grundfos o rozstawie 130 mm i gwincie zewnętrznym 1”. 

 

Typoszereg nowych pomp Wilo Yonos Para dostępny w grupach pompowych DN 25 oraz DN 32

W wielu tworzonych kotłowniach, szczególnie większych mocy, stosowanie różnych wielkości grup pompowych stało się standardem i wymaga nie tylko używania różnych średnic przyłączy, ale też zróżnicowanych mocy pomp na oddzielnych obiegach grzewczych. Do tej pory w grupach pompowych dostępne były pompy Grundfos UPM3 AUTO L lub Wilo Yonos Pico. W najnowszej ofercie pojawiły się dodatkowo pompy Wilo Yonos Para, które występują w całym przekroju średnic i mocy pomp tj. 15/6, 25/6, 25/8, 30/6 oraz 30/8 i pozwalają na stosowanie ich we wszystkich naszych systemach – od MIX-BOX-a po system w izolacjach DN 32. Argumentem dodatkowo przemawiającym za ich wprowadzeniem była cena: chcieliśmy dać Państwu wybór w segmencie tańszych pomp markowych producentów.

 

Systemy zabudowy kotłowni do mocy 520 kW

Zupełną nowością wyróżniającą się spośród ofert innych firm są systemy zabudowy kotłowni do mocy 520 kW. Są one w pełni zaizolowane. System został wyposażony w nowe typoszeregi zwrotnic hydraulicznych, rozdzielaczy centralnego ogrzewania oraz grup pompowych DN 25, DN 32, DN 40 oraz DN 50.

 

Zwrotnice hydrauliczne ZH 250 oraz ZH 300 wyposażone są w otwory umożliwiające podłączenie odpowietrznika, czujnika temperatury oraz spust. Zwrotnice posiadają wbudowaną siatkę ułatwiającą wytrącenie pecherzyków powietrza i odpowietrzenie zwrotnicy oraz przegrody zatrzymujące osad i ułatwiające jej czyszczenie. Wykonane są one z okrągłych rur stali kotłowej o średnicy 250 mm lub 300 mm, wyposażone w izolację EPP oraz przyłącza kołnierzowe. 

 

Rozdzielacze RGP 2 125 oraz RGP 2 150 występują w wykonaniach na 2 lub 3 obiegi grzewcze. Rozdzielacze mogą być ze sobą łączone, co pozwala uzyskać dowolną ilość obiegów grzewczych. Każdy z nich wyposażony jest w izolację EPP oraz przyłącza kołnierzowe do połączenia z grupami pompowymi i kolejnymi rozdzielaczami. Rozstaw przyłączy po stronie instalacyjnej wynosi 250 mm.

 

Grupy pompowe DGP 250 oraz DGP-T 250 wystepują w 4 średnicach – DN 25, DN 32, DN 40 oraz DN50. Ponadto każda ze średnic oferowana jest w wersji bez mieszacza lub z mieszaczem obrotowym. Grupy DN 25 oraz DN 32 wyposażone są w zawory kulowe z termometrami, filtr skośny, łączniki stalowe, zawór mieszający (w grupach DGP-T) i izolację EPP. Aby połaczyć grupę z rozdzielaczami RGP 2, należy dokupić dodatkowo łaczniki LZR50.  Grupy oferowane są w wersji bez pompy lub z pompami Womix, Wilo lub Grundfos. Grupy DN 40 oraz DN 50 wyposażone są w komplet łączników stalowych, zawór zwrotny, filtr skośny, dwa termometry, trzy zawory spustowe, połączenia kołnierzowe umożliwiające połączenie grup z rozdzielaczem, zawór mieszający (w grupach DGP-T) oraz izolację EPP. Grupy oferowane są bez pomp w dwóch długościach zabudowy pomp dla każdej ze średnic. Otwarta przestrzeń w miejscu zabudowy pompy oraz rozstaw 250 mm pozwala na zamontowanie dowolnej pompy znajdującej się aktualnie na rynku.

 

Wiosenno-letnie promocje na produkty concept by Womix

Z początkiem maja pojawiły się dwie promocje na produkty w ofercie concept by Womix. Obie realizowane są przy współpracy z firmą 4F, markowym producentem odzieży sportowej. Pierwsza z promocji dotyczy zestawów zawór mieszajacy GZM z siłownikiem GS 10, do których dodawane są czapki z daszkiem 4F. Druga z promocji dotyczy zestawów MIX-BOX, które zawierają plecaki 4F, zaś przy zakupie 2 sztuk w dowolnej konfiguracji dodatkowo, oprócz plecaków, otrzymają Państwo torbę sportową 4F.

 

Zachęcamy również do kontaktu z naszym biurem w celu poznania szczegółów dotyczących nowości w ofercie concept by Womix oraz aktualnych promocji. Mamy nadzieję, że wprowadzone produkty szybko znajdą uznanie w Państwa oczach i trafią do kotłowni obsługiwanych inwestycji. 

 

www.womix.pl

www.concept.ik.pl