Produkty

Wilo-DrainLift CON - odprowadzanie kondensatu

Dodano 19.09.2014

 

Klimat w miejscu pracy wpływa na wydajność pracowników i decyduje o komforcie użytkowników obiektu. Dobry klimat tworzy między innymi odpowiednia temperatura, a komfort gwarantuje niezawodność funkcjonowania urządzeń, które „dbają” o temperaturę. Jednymi z nich są pompy Wilo o najwyższej sprawności. Nadają się do stosowania w systemach automatyki budynku i znacznie redukują koszty zużycia energii elektrycznej.

W sytuacji wytrącania kondensatu, gdy urządzenia grzewcze, chłodnicze bądź klimatyzacyjne usytuowane są poniżej poziomu spiętrzania, a kondensat nie może być odprowadzany z naturalnym spadkiem do kanalizacji, Wilo oferuje skrojone na miarę potrzeb rozwiązanie – agregat Wilo-DrainLift CON.

Kondensat, nazywany również skroplinami, powstaje w wyniku skraplania się gazów. Wytrącanie wody jest nieuniknione i następuje w wyniku osiągnięcia temperatury nasycenia pary wodnej, gdy temperatura powierzchni jest niższa od temperatury otaczającego powietrza. Ponieważ jednak skropliny mogą mieć właściwości agresywne (odczyn pH), przez co mogą powodować korozję poszczególnych elementów instalacji, a w wyniku tego osłabienie konstrukcji, powinny być odprowadzane do kanalizacji bądź wcześniej neutralizowane.

Wilo-DrainLift CON

Czym jest pompa Wilo-DrainLift Con? Przede wszystkim to bardzo proste w obsłudze i sposobie pracy automatyczne urządzenie do przetłaczania kondensatu/skroplin, które powstają przy pracy takich urządzeniach jak: kotły kondensacyjne, urządzenia klimatyzacyjne, lodówki, zamrażarki, chłodziarki czy parowniki. Zaletami urządzenia DrianLift CON są przede wszystkim: kompaktowa budowa oraz gwarancja komfortu działania, dzięki cichej pracy < 47 dB.

Kompaktowa budowa

Przygotowany przez Wilo produkt jest gotowym do podłączenia urządzeniem do odprowadzania kondensatu ze zintegrowanym zaworem zwrotnym, kablem zasilającym z wtyczką o długości 2 metrów, jak również wężem tłocznym o długości 5 metrów.

Ten niewielkich rozmiarów agregat do przetłaczania kondensatu wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1,2 litra z zespołem silnikowym o mocy max. 60 W z możliwością obracania o 180° dla wygody instalacji oraz pompą pozwalającą na transport kondensatu na wysokość do max. 5,5 metra.

Urządzenie wykonane jest z odpornego tworzywa pozwalającego na przetłaczanie kondensatu o pH nie mniejszym niż 2,4 i maksymalnej temperaturze 50°C. Dla szybkiego montażu w zakresie dostawy znajduje się adapter dopływu pozwalający na podłączenie węży o różnych średnicach (40/24 mm). Standardowo urządzenie wyposażone jest w dwa otwory wlotowe kondensatu Ø 19-30 mm.

 

Zintegrowane systemy zapewniające sprawną eksploatację

W celu zapewnienia sprawnej eksploatacji, Wilo-DrainLift CON wyposażony został w styk sygnalizacji awarii (zwierny/rozwierny) z możliwością wyprowadzenia sygnału zarówno do automatyki budynku/domu, jak również z opcją prostego podłączenia kabli sygnałowych do brzęczka bądź diody pozwalającej na wizualizację wystąpienia awarii. Dzięki sygnalizacji awarii jesteśmy w stanie zabezpieczyć urządzenie przed ewentualnym przegrzaniem w sytuacji wystąpienia nieszczelności i dopływu ilości kondensatu wykraczającej ponad retencje zbiornika oraz dopuszczalny tryb pracy urządzenia. Alarm zostaje aktywowany po całkowitym napełnieniu zbiornika.

Więcej informacji o produktach Wilo, ich zastosowaniu, gwarancji oraz zaleceniach montażowych znajdziecie Państwo na stronie www.wilo.pl.

Bartosz Tywonek