Produkty

Wiszące kotły kondensacyjne z potrójnym zasobnikiem ciepłej wody ze stali nierdzewnej

Dodano 02.09.2011

Cerapur Acu należą do grupy najbardziej popularnych kotłów kondensacyjnych znajdujących się w ofercie Junkersa. Są jednocześnie jednymi z najchętniej wybieranych i montowanych przez Polskich użytkowników i instalatorów wiszących kotłów kondensacyjnych ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym.

Zainteresowanie kotłami Cerapur Acu wynika przede wszystkim z faktu, że to wysokiej klasy urządzenie, łączy w sobie wszystkie cechy, których oczekują od tego typu urządzeń zarówno użytkownicy, jak i instalatorzy. Cerapur Acu to urządzenie kondensacyjne, wiszące o budowie modułowej i wyjątkowej wydajności ciepłej wody użytkowej. Posiada niewielkie wymiary i bogate wyposażenie. Dzięki temu Cerapur Acu oszczędza gaz, powoduje, że rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe niż w przypadku technologii konwencjonalnych oraz zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania ciepłej wody. Jego transport i montaż są łatwe i szybkie.

Wyjątkowość kotłów kondensacyjnych Cerapur Acu to niewątpliwie wynik ogromnego potencjału technologicznego, pracy laboratoriów badawczych oraz ponad 100 lat doświadczeń i ciągłości myśli technicznej Junkersa.
Zgodnie z Certyfikatem Badania Typu paliwami zasilającymi kotły Cerapur Acu mogą wszystkie powszechnie dostępne w Polsce rodzaje gazów ziemnych (GZ-50; GZ41,5; GZ35) oraz gaz płynny.

Cerapur Acu ZWSB 24/28-3A na cele ogrzewania dysponuje mocą modulowaną do 24 kW. Natomiast podczas pracy na potrzeby ciepłej wody użytkowej w zależności od potrzeb, moc kotła może wzrastać aż do 28 kW. Cerapur Acu posiadają również, wykonany ze stali nierdzewnej potrójny zasobnik o łącznej pojemności 42 litrów. Wysoka moc maksymalna, pojemność zasobnika oraz technologia podgrzewania powodują, że wydajność tego urządzenia to nawet 21 litrów ciepłej wody użytkowej na minutę (wg metodyki badania zgodnej z normą europejską EN 625), czyli 210 litrów ciepłej wody w ciągu 10 minut i to bez potrzeby ustawiania pod kotłem dodatkowego zasobnika zabierającego powierzchnię podłogi. Potwierdzeniem tak wysokiego komfortu użytkowania ciepłej wody jest fakt, iż podczas oceny zgodnie z normą EN 13203-1 kocioł Cerapur Acu uzyskał aż trzy gwiazdki (najwyższa możliwa ocena).
Inną bardzo pozytywną cechą Cerapura Acu jest stosunkowo nieduża masa jego elementów. Kocioł sprzedawany jest w dwóch łatwych do transportu i montażu modułach. Montując urządzenie na ścianie Instalator najpierw wiesza moduł zasobnika ciepłej wody wykonany ze stali nierdzewnej (tylko 38 kg), a następnie w niezwykle łatwy sposób „nakłada” na niego moduł główny kotła (tylko 24 kg). Całe urządzenie posiada szerokość typowej szafki kuchennej tj. 60 cm. Pozostałe wymiary to wysokość 89 cm i głębokość całkowita jedynie 48 cm. Warto podkreślić, że modułowa budowa kotła Cerapur Acu zapewnia bardzo wygodny transport i montaż.

W komplecie z kotłem Cerapur Acu dostarczana jest pozioma płyta montażowa wyposażona w zawory odcinające. Dzięki temu wszystkie przewody podłączeniowe są estetycznie schowane pod obudową kotła, a podłączenie instalacji do kotła jest niezwykle łatwe i szybkie.
Kotły Cerapur Acu standardowo posiadają bardzo bogate wyposażenie fabryczne. W kotle zamontowana jest pompa ładująca zasobnik i cyrkulacyjna ciepłej wody użytkowej. Oznacza to, że dla podłączenia obiegu cyrkulacji c.w.u. nie ma potrzeby dokupowania i montowania dodatkowej pompy cyrkulacyjnej.

W cenie urządzenia znajdują się również m.in. dwa naczynia wzbiorcze (c.o. i c.w.u.), odmulacz odstojnikowy, automatyczny odpowietrznik, turbinka zliczająca ilość przepływającej wody, pomiar temperatury wody wpływającej do urządzenia, regulator przepływowy c.w.u., zawór bezpieczeństwa i filtr na wodzie zimnej oraz króciec do podłączenia typowych przewodów powietrzno-spalinowych znajdujących się w ofercie Junkersa. Oczywiście w podstawowej cenie urządzenia dostarczane są wcześniej wspomniane: płyta montażowa z zaworami odcinającymi (w tym z zaworem gazowym), potrójny zasobnik warstwowy oraz wymiennik ciepła c.w.u. - oba wykonane ze stali nierdzewnych.

Jak wiadomo mózgiem kotła odpowiedzialnym za jego oszczędną i bezpieczną pracę jest jego automatyka. Pracą kotłów Cerapur Acu steruje - wyposażony w czytelny wyświetlacz - panel Bosch Heatronic® 3. Jest to oczywiście również standardowe wyposażenie kotła. Wśród wielu funkcji, w jakie wyposażono panel Bosch Heatronic® 3, posiada on również unikalną, opatentowaną przez Junkersa funkcję inteligentnej współpracy z systemami solarnymi, czyli Solar ControlUnit Inside. Optymalizuje on współpracę instalacji solarnej i kotła kondensacyjnego. Dzięki temu uzyskuje się maksymalne wykorzystanie energii słonecznej, czyli energii zaoszczędzonej, bez uszczerbku na komforcie i jakości użytkowania oraz dodatkowych nakładów pracy instalatora. Solar ControlUnit Inside pozwala osiągnąć dodatkowe oszczędności do 15% w przypadku przygotowania ciepłej wody użytkowej i do 5% oszczędności w przypadku pracy instalacji c.o. współpracujacej z systemem kolektorów słonecznych. Solar ControlUnit Inside można uaktywnić zarówno przy pierwszym uruchomieniu urządzenia jak również przy rozbudowie układu o instalację solarną z kolektorami słonecznymi.

Podobnie jak inne kotły marki Junkers wyposażone w panel Bosch Heatronic® 3, również Cerapur Acu w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika i układu grzewczego, może współpracować z całą gamą programowalnych i samouczących regulatorów pogodowych i pokojowych serii Fx. Dzięki temu Cerapur Acu może pracować jako urządzenie pojedyncze lub w kaskadzie (nawet do 16 kotłów). Może współpracować zarówno z jednym, jak i z wieloma obiegami grzejnikowymi, ogrzewaniem podłogowym, nagrzewnicami wentylacyjnymi, wymiennikami basenowymi, itp.

Podsumowując, Cerapur Acu to urządzenie oszczędne, zapewniające wysoki komfort użytkowania, o estetycznej modułowej budowie, łatwe do transportu i szybkie w montażu.

Junkers posiada w swojej ofercie również wiszące kotły konwencjonalne w wersjach kominowych, z zamkniętą komorą spalania, inne wiszące kotły kondensacyjne w wersjach dwufunkcyjnych, jednofunkcyjnych gotowych do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej oraz stojące modułowe kotły kondensacyjne ze zintegrowanymi zasobnikami warstwowymi.
Dodatkowe informacje na temat urządzeń marki Junkers dostępne są na stronach internetowych:
www.junkers.pl
www.junkers-energieodnawialne.pl
www.szkolenia-junkers.pl