Produkty

 Zabezpieczenie powietrznych pomp ciepła - Caleffi

Dodano 02.11.2020

Coraz głośniej mówi się o tym jak negatywny wpływ, my ludzie, mamy na środowisko naturalne i co każdy z nas może zrobić, aby choć w niewielkim stopniu zminimalizować ten stan rzeczy. Jako grupa Caleffi od początku naszej działalności staramy się być „zieloni” – w końcu to nasz kolor firmowy.

 Poczynając od stosowania najnowszych rozwiązań w zakresie oczyszczania powietrza, które zobaczyć można podczas zwiedzania zakładów Pressco, poprzez stworzenie specjalnego systemu zarządzania odpadami powstającymi w trakcie pracy naszych zakładów do tak z pozoru prozaicznych gestów, jak zmiana kubeczków w automatach z kawą z plastikowych na biodegradowalne.

Kroki, które na co dzień podejmujemy jako producent mają wymierny wpływ na środowisko naturalne, ale nie tylko wielcy mogą przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Wiele również zależy od naszego indywidualnego podejścia. Jedną z rzeczy, którą może zrobić każdy z nas jest ograniczenie zużycia energii w naszych domach. Można to zrobić  chociażby poprzez zastosowanie urządzeń bazujących na energii odnawialnej, takich jak pompy ciepła typu powietrze - woda współpracujące z panelami fotowoltaicznymi.

Od kilku lat obserwujemy ciągły wzrost zastosowania pomp ciepła jako źródła energii. Pomimo, że daleko nam jeszcze do takich krajów jak na przykład Francja w tym zakresie, to kurs który obraliśmy jest bardzo obiecujący.

W szerokiej ofercie produktów firmy Caleffi nie mogło zabraknąć również tych, dla instalacji, gdzie zastosowano właśnie powietrzne pompy ciepła. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest urządzenie zabezpieczające przed zamrożeniem czynnika w obiegu w przypadku braku zasilania elektrycznego.

Mowa tutaj o produkcie z serii 108:

rys.1

Zawór pozwala na opróżnienie przewodów znajdujących się na zewnątrz budynku w okresie niskich temperatur w przypadku braku zasilania elektrycznego (zawór otwiera się kiedy temperatura czynnik spadnie poniżej 3 stopni Celsjusza) .

Dla prawidłowego zadziałania zaworu niezwykle istotne jest jego odpowiednie umiejscowienie względem innych elementów.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów montażu zaworu:

Wymiennik zlokalizowany w dolnej części urządzenia.

rys.2

Wymiennik zlokalizowany w górnej części urządzenia.

 rys.3

Niedozwolone zastosowanie.

 rys.4

Uwagi montażowe: Zawór należy zawsze montować w pozycji pionowej.
Należy zostawić co najmniej 15 cm odstępu od podłoża, aby lód który może tworzyć się pod zaworem, nie blokował w ten sposób odpływ wody z zaworu.

 rys.5

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z działem technicznym firmy Caleffi.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga ASK Caleffi: https://www.caleffi.com/poland/pl/blog